Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Valitsus plaanib kõik pensionärid koondada elama ühte konteinerlinnakusse

jagamist

14.august 2021

Vabariigi Valitsus võttis vastu lisaeelarve muudatuse, mille tulemusena ehitatakse Ida-Virumaale ülisuur konteinerlinnak, kuhu alates aastast 2025 majutatakse püsivalt elama ja surema kõik Eesti pensionärid.

Lisaeelarve selgituskirjas seisab, et aastaks 2040 on Eesti pensionärid nii suureks koormaks nii riigile kui ka maksumaksjale ja kulude kokkuhoiuks on mõistlik kogu see punt kokku siduda ja panna elama kokku ühte kohta.

Valitsuse pressibüroost vastati Lugejakirjale, et kindlasti polevat tegu mingi koonduslaagri laadse asjaga. “Meie eesmärk on riigi raha kokku hoidmine. Riik maksab igal aastal pensionideks tohutu suure summa, mida riigil tegelikult olemas ei ole ega tule. Meil on lihtsam koondada kõik kuluartiklid ühtekokku elama, võtta neilt selle eest ka pisike tasu,” märkis valitsuse pressišeff.

“Äärmiselt positiivne on ka see, et konteinerlinnaku ehitamisega ja edasise hooldamisega hakkavad tegelema kohalikud Ida-Virumaa töötud – ehk võib öelda, et tegelikult loome me juurde tohutult töökohti ja uusi maksumaksjaid ja teeme seega Eesti elu paremaks,” sõnas pressišeff.

“Aga kõik ei ole ka nii roosiline kui hetkel tundub ehk on ka väike tõrvatilk meepotis. Nimelt pole valitsusel raha, et neid sante kohale tuua ja iga pensionär peab ise hoolitsema oma transpordi eest loodavasse linnakusse.”

1 kommentaar

  • VirveAus

    5. jaan. 2019 - 11:22

    Tere, ei saa aru, 01 aprilliinali???, aga ilmselt kräpp, kusjuures tobe!

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles