Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

ÄÄREMAASTUMINE! Maainimesed on nördinud, et listeeria pole pealinnast kaugemale jõudnud

Need maainimesed peavad isegi kohalikku poodi minemiseks kõndima kilomeetreid üle põllu. Listeeriat ei saa kahjuks aga sealt poestki.
jagamist

Listeeriabakteri leiud üha sagenevad aga seda ainult pealinnas Tallinnas. See on nördima pannud paljud maainimesed, kes tunnevad, et riik ei näe piisavalt vaeva, et listeeria ka maainimestele kättesaadav oleks.

Uut maaeluministrit ootab ametisse kinnitamise järel kiiret lahendamist vajav probleem – kui linnas on listeeriat laialdaselt saada, siis maapiirkondades on olukord vastupidine.

Inimesed on nördinud

„Ära võeti postkontor, ära viidi pangaautomaat, raamatukogu ja pood sulgesid oma uksed juba ammu,“ kurdab Võrumaal Varstus elav Harald (71).

„Listeeriast võime ainult unistada siinkandis. Ainuke võimalus ongi seda kõike telekast vaadata ja suud vesistada. Just nii kaugele Eesti riik omadega jõudnud ongi,“ sõnas Harald.

„Valitsus korrutab kogu aeg, kui oluline on elu maal ja kuidas inimesed võiksid linnast tagasi siia elama tulla. Aga mida see linnainimene siia maale tegema tuleb kui isegi listeeriat kuskilt võtta pole?“ küsib Harald mõtlikult.

Maainimesed võivad kokkupuutest listeeriabakteriga ainult unistada.

Riik on maarahva hätta jätnud

„Jah, kõrvalejäetuse tunne valitseb sees,“ kurdab muret ka Koerus elav Elfriide (70).

„Ega me seda listeeriavärki siis sisse süüa ei taha, see on ju kahjulik ja võib isegi tappa. Aga muret selle bakteri pärast tahaks tunda samamoodi nagu linnainimesed seal,“ sõnab Elfriide.

„Noored tulevad külla ja muust ei räägigi – listeeria see ja listeeria too. Meid on vestlusest täiesti kõrvale jäetud, sest meil pole ju võimalik kuidagi muret kaasa kurta, et vot näe, meil naabrimees sai listeeria. Ei saanud, terve kui purikas ja endiselt suudab liitri viina päevas probleemideta ära juua.“

„Lapselapsed vaatavad vesiste silmadega otsa – vanaema, kas listeeriat polegi lauale panna? Ma laiutan käsi – ei ole jah. Jõuetuse tunne on sees – riik on maainimesed sellest probleemist täiesti kõrvale jätnud,“ ütleb Elfriide.

„Nüüd pannakse uueks maaeluministriks mees, kes maaeluga kursis. Äkki tema suudab listeeriamure ka maainimesteni tuua?“ küsib Elfriide mõtlikult.

 

SEOTUD LOOD:

Listeeriabakteri tehasest leiti jälle kala

Hipsterid maruvihased: kõik räägivad listeeriabakterist aga seda pole mitte kuskilt saada!

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (3)

 • Hubert

  1. dets. 2019 - 01:20

  Jõudu kolmikliidule, et listeeria ka maapiirkondadesse jõuaks.
  REFkartell jätaks meid, tublisid ja töökaid maainimesi, sellest kindlasti ilma, aga tore, et lõpuks on valitsuses õiged mehed, kes hoolitsevad ka lihtsama inimese huvide eest.

  Hubert (78)

  Vasta
 • Einu

  1. dets. 2019 - 16:05

  Ärksamad maainimesed käivad linnast omale listeeriat toomas. Pesionäridel on muidugi raskem aga nende eest võiksid ju nooremad sugulased hoolitseda.

  Vasta
 • Aare Tesaar

  2. dets. 2019 - 19:44

  Me oleme ikka ida-euroopa ääremaa. Kui päris-euroopas sureb iga aasta mõni inimene listeeriasse, siis meil pole sel aastal ühtegi ette näidata.
  Krdi VTA! Listeeria rahvale! nõuame listeeriat!

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles