Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Emane kärnkonn Tiiu mures: kas ma olen ikka piisavalt paks ja kole, et mõni isane mulle selga roniks?

Tiiu arvab, et tema pole oma õnne sel aastal ära teeninud, sest ta pole piisavalt paks ja kole!
jagamist

Pärast pikka talveund algab konnadel paljunemisperiood ehk kätte on jõudnud igakevadine kärnkonnade paaritumisaeg. Suureks mureks enne seda on emastel konnadel nende kehakaal ja võimalikult ebameeldiv väljanägemine.

Konnad juba kogunevad suurte hulkadena kudemispaikadesse: kraavidesse, üleujutatud heinamaadele, mudase põhjaga järvedesse ja tiikidesse. Isased on juba laulavad kraavipervedel aga emased on veel peidus ja muretsevad oma liiga ilusa väljanägemise ja liigse saleduse pärast.

Konnade paaritumine algab varsti

Kohtume Tiiuga ühel ilusal kraavipervel Maardu lähedal. Tiiu on pisut uje ja räägib meiega alguses mätta tagant.

„Teil, inimestel, on jah asi lihtne – pead olema sale ja ilus ja leiadki paarilise. Meil, konnadel, on asi vastupidi – kui me pole piisavalt paksud ja eemaletõukavad, siis mingit paaritumist ei tule,“ selgitas mures Tiiu meile konnade seksuaalelu.

„Täna just vaatasin oma peegelpilti lombist – ma olen ikka nii kõhna ja tundub endalegi nii ilus. Kuhu ma sellise välimusega lähen?“ küsis Tiiu.

Lohutame teda ja ütleme, et meile tundub ta küll päris paks ja kole. Tiiu tänab meid aga uskuma ei jää.

Tiiul on madal enesehinnang – juba fakt, et ta mahub peeglisse, on tema jaoks masendav.

Osad emased juba loomulikult paksud ja koledad

„Ma nägin juba mitu päeva tagasi, kuidas Artur läks sinna kraavi äärde krooksuma ja emaseid ligi meelitama. Ma panin talle juba ammu silma peale aga mul pole lootustki teda saada kui selline välja näen. Mul naabrinaine Liina oli juba talveunest ärgates nii kuradi paks ja kole, et mul läksid silmad kadedusest märjaks. Ilmselt saab tema esimesena keppi ka,“ tihkus Tiiu nutta.

Kudema siirduvad rohukonnad samasse paika, kus nad ise ilmale tulid. Koos esimeste isasloomade saabumisega algab nurrumist meenutav konnakontsert.

„Seda laulu on siiamaani kuulda – nii tahaks minna aga ma pole kindlasti veel valmis. Kuulsin küll hommikul, kuidas Artur nii ilusasti krooksus seal. Järelikult pole ta veel Liinale selga roninud ja mul on lootust,“ mõtiskles Tiiu.

Tiiu on mures ja ei tea täna, kas ta sel aastal üldse jõuabki nii kaugele. (foto: Christian Fischer)

Tulevik on tume

„Ausaltöelda pole minu välimus ainuke mure – kuulsime siin juba eelmine aasta kuulujutte, et siia kraavi asemele tuleb uus Rimi parkla. No mis elu see on kui pidevalt pead elama kinnisvaraarenduse hirmus? Toon lapsed ilmale sinna kraavi ja mis edasi? Mis neist saab kui kraav ära kaob? Kas üldse tasubki sel aastal minna sinna?“ küsib Tiiu mõtlikult.

Kinnitame Tiiule veelkord, et meie arust on ta ikka väga paks ja väga kole. Tundub, et Tiiu pisut leebub oma välimuse osas.

„No võib-olla tõesti olen liiga kriitiline oma halva välimuse osas. Võib-olla tõesti olen ma piisavalt paks ja kole, et ka armastust leida. Igatahes aitäh teile lohutamast. Aga nüüd laske jalga, Artur ei tohi näha, et keegi tema naist juba nillimas siin käib,“ käsutab Tiiu meid.

Ettevaatust! Konnad teel!

“Olge teie ka siis liigeldes ettevaatlikud – osadele meist meeldib oma paaritumist põnevaks ajada ja nad lähevad maanteedele oma asju ajama – noh adrenaliin ja värgid. Püüdke neist siis mitte üle sõita,” paneb Tiiu meile veel südamele.

Jätame Tiiu mätta taha istuma ja paaritumisajaks valmistuma. Eemalt kraavipervelt kostub kõva isaste kisa, kes püüavad meeleheitlikult emaseid ligi meelitada. Lahkume teadmisega, et võib-olla aitasime pisutki kaasa selleaastasele kullesesaagile.

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles