Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

FOTO: Eile protesteeriti Tallinna vanalinnas elektri vastu

Elektrivastaste protestimarss läbi vanalinna. (foto: Ken Mürk)
jagamist

Vabariigi aastapäeval korraldas grupp entusiaste Tallinna vanalinnas tõrvikurongkäigu, mille eesmärgiks oli protestida elektri vastu.

Tallinnas algas rongkäik eile õhtul kell 19, mil kõlas ansambel Trafficu lugu „Elekter“ aga tagurpidi. Elektrivastastele jagati välja 250 tõrvikut, meenutamaks vanu, paremaid ja vähemelektrifitseeritud aegu.

Ürituse ühe eestvedaja Martini (44) sõnul oli Tallinna vanalinn selleks just ideaalne koht – väljasurnud ja pime.

Sellel pildil olev isik on lisaks elektrile vastu ka muudele moodsatele asjadele: EI LGBT ehk EI LNG-GAASILE, BENSIINILE ja mingil põhjusel ka TURVASELE. (foto: Ken Mürk)

Rongkäik hakkas läbi vanalinna liikuma siis, kui ürituse teine korraldaja Henn (61) võttis kätte ruupori, mis iroonilisel kombel kasutab samuti elektrit ning hõikas sinna sisse rahvast sütitavad sõnad: „Noh, mis seal ikka.“, misjärel hakkas sellest kõnest innustunud rahvamass kohe ka liikuma.

Elektrivastane liikumine liikus läbi vanalinna tänavate ning jõudis ringiga tagasi Vabadussõja võidusamba jalamile, kus nenditi, et elekter on kurjast ning mindi laiali.

Eesti Energia esindaja polnud elektrivastase liikumise kommenteerimiseks valmis ei eile õhtul ega ka täna.

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

Kommentaarid (3)

 • Kapten Schults

  25. veebr. 2021 - 10:42

  Teistel andmetel olla tõrvikurongkäigu korraldanud Tallinna lähedase Kaberneeme küla rahvas, protestides võimude plaani vastu ehitada keset nende küla tuumaelektrijaam. “Me elame kasvõi edaspidise elu peeru valgel ja sööme kartulikoori, aga niisugused tembud jäävad ära,” kuuldusid rahva hulgast ärritunud hääled. Üks eriti söakas mutike virutas koguni Postimehe ajakirjanikule küsimuse peale, “Kas Raimu kolis juba Itaaliasse ära?” kandekotiga piki pead.
  Pöörane rahvas!

  Vasta
 • öö

  26. veebr. 2021 - 10:20

  Turbale, mitte turvasele!

  Vasta
 • Jaagup

  1. märts 2021 - 15:50

  Tubli üritus protesteeriatelt! On kuulda, et järgmisel aastal protesteeritakse Soomest ostetava odava Venemaa elektri vastu. Varem osteti otse veel odavamalt, kuid odav hind ei rahuldanud tarbijat. Meie elektritarbijad soovisid anda oma panuse Soome riigikassa täitmiseks. Protesteerijad valmistavad ette nõudmist, et Venemaalt Eestisse ostetav elekter läbiks veel Hollandi ja Prantsusmaa ning jõuaks sealt läbi Aafrika, Ameerika kaudu Eestisse. Meie tarbija jaoks tugev hinna tõus on ainuke asi, millega saame kiiremas korras aidata täita meile sõbralike riikide riigikassat.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles