Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

FOTO! Esimesed vaktsineeritud politseinikud said kätte süsti kohale isekinnituvad taskulambid

Tulevikupolitsei on juba siin - nüüd saavad politseinikud kinnitada metallist esemeid otse vaktsiinisüsti kohale.
jagamist

Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) teatel said esimesed vaktsiinisüsti läbi magnetiseeritud politseinikud kätte tuliuued süsti kohale isekinnituvad taskulambid. PPA sõnul hoitakse nüüd taskulambi kinnitusrihmadelt aastas kokku tuhandeid eurosid.

PPA sõnul on tegemist pilootprojektiga.

Uuritakse ka teisi võimalusi

“Täna said otse nahale, või õigem oleks siis öelda, et otse vaktsiinisüsti kohale isekinnituvad taskulambid kätte 100 vaktsineeritud politseinikku üle Eesti,” kinnitas Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher.

Vaheri sõnul on Politsei- ja Piirivalveamet juba alustanud suurema analüüsiga, mida veel saaks politseinikele kinnitada ilma ekstra kinnituste ja rihmadeta.

“Kui vaktsiinisüsti läbi magnetiseeritud politseinike taskulampide pilootprojekt läheb hästi, siis oleme valmis projekti laiendama,” kommenteeris Vaher. “Näiteks kulub täna politseil kümneid tuhandeid relvade kabuuridele.”

Vaktsiinisüsti kohale kinnitatud taskulamp jääb sinna edukalt kinni.

“Nüüd tulebki meil koostöös Terviseametiga teha selgeks, milline vaktsiin pakub süsti kohale kõige tugevamat magnetiseeritust ehk lihtsamalt öeldes – kui teha politseiniku puusale ekstra vaktsiinisüst, siis milline neist suudaks seal isegi rasket ametirelva kinni hoida ilma ekstra kinnitusrihmadeta,” selgitas PPA peadirektor.

“Võib-olla näeme me juba lähiaastatel politseinike ametivormide ja sinna juurde kuuluva muu pudipadi puhul sellist arengut, et enam polegi vaja tohutut hulka rihmasid, kinnitusi, velcrot jne jne.”

“Võib-olla piisab lähitulevikus ühe politseiniku täielikuks magnetiseerimiseks ainult ca 10 erinevasse kohta tehtud vaktsiinisüstist, mis katab ära kogu varustuse kinnitamise,” lisas politsei peadirektor Vaher. “See tähendaks PPA-le aastas isegi miljoneid eurosid kokkuhoidu.”

SEOTUD LOOD:

POLITSEI: kõik üle 10 aasta vanad hoidised loetakse nüüd keemiarelvadeks ja need tuleks loovutada

Politsei pidas altkäemaksu võtmises kinni selle ühe hambaarsti kümnest, kes kunagi midagi heaks ei kiida

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

Kommentaarid (2)

 • böö

  27. mai 2021 - 20:22

  Tulevikus peavad hakkama mustamäe ja lasnagorski elanikud politseinikke lahti kangutama nende kortermajades olevate paraadnate välisustelt, kuna need ju ka metallist ……

  Vasta
 • Eri-Valus Piider

  29. mai 2021 - 18:50

  Ilmselt see selgitab ka seda, miks Jüri Ratas oma peaministritooli küljes nii kõvasti kinni oli. Ilmselt oli kunagi tuharasse tehtud mingi vaktsiinisüst ja see süstekoht sattus toolil kohakuti mõne kruviga.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles