Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Fotod: vabariigi aastapäeva paraadi meeldejäävaim osa oli Välisluureameti üksuse möödamarss

Kaitseväe paraadil liikus enne soomustransportööre Välisluureameti salajane üksus, keda ei olnud palja silma ei näha ega palja kõrvaga kuulda. (foto: ERR)
jagamist

Tallinnas peetud Eesti riigi aastapäeva paraadist võttis täna osa üle 900 vormikandja nii Eestist kui liitlasriikidest. Meeldejäävaimaiks kujunes aga Eesti kõige salajasema luureüksuse ehk Välisluureameti möödamarss presidendist ja teistest külalistest.

Kokku osales paraadil 45 lippu, neli kompaniid, kaks patareid, 15 rühma ja kaks orkestrit. Paraadi võttis vastu president Kersti Kaljulaid ning juhatas kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem.

Tõmbenumbriks oli salajane luureüksus

Võib-olla tähelepanelikumad televaatajad märkasid, et president Kersti Kaljulaid jäi täna keset Vabaduse väljakut seisma ka ühe tühja koha eest ning tervitas seda. Vastuseks kõlas justkui eikusagilt: „Tervist, proua president!“

Välisluureameti üksus ootamas käsklust alustada paraadil marssi. Üksus asub punase ringi sees. (foto: ERR)

Ei, tegemist ei olnud kummituste ega pole meie president pead kaotanud – nimelt tervitas ta Välisluureameti salajast luurerühma, mis on nii salajane, et nad ei tohtinud ennast paraadil isegi näidata ja pidid kasutama erinevaid maskeerimistehnikaid selleks.

Antud rühma kohta on teada ainult seda, et see kuulub Välisluureameti alla, mida juhib peadirektor Mikk Marran. Teave Välisluureameti koosseisust ja struktuurist on riigisaladus. Välisluureamet tegutseb Kaitseministeeriumi valitsemisalas.

President Ilves näitab oma prouale, et salajast üksust ei näe sellepärast, et nad on salajane üksus. Proua Ilves ei paista tema juttu uskuvat. Nende juttu kuulab pealt mingi läkiläkis Vene spioon. (foto: ERR)

Teised olid ka kohal

Paraadil olid esindatud kõik väeliigid, kaitseväe ühendatud õppeasutused, Balti kaitsekolledž, sõjaväepolitsei vahipataljon, küberväejuhatuse staabi- ja sidepataljon, 1. ja 2. jalaväebrigaad, toetuse väejuhatus, erioperatsioonide väejuhatus, Kaitseliidu Tallinna malev ning Naiskodukaitse. Samuti osalevad paraadil sisekaitseakadeemia kadetid.

Paraadist pidanuks üle lendama ka liitlaste lennukid, kuid stjuardesside streigi tõttu tõttu jäi see ära.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles