Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Jama majas! Esimene reservväelane keeldub minemast õppusele Okas 2018

foto: mil.ee
jagamist

Täna otsustas Vabariigi Valitsus kutsuda  üle 1200 reservväelase lisaõppekogunemisele Okas 2018. Nüüd on avalikkuse ette jõudnud info, et esimene reservväelane keeldub õppusele minemast ja seda üsna veidral põhjusel.

Lisaõppekogunemise Okas 2018 eesmärk on kontrollida riigikaitse käsuahela toimimist Vabariigi Valitsuse otsuste langetamisest kuni kiirreageerimisstruktuuri reservväelaste kogunemise ja lahinguvalmiduse kontrollini.

Esimene tõrge selles ahelas ei andnud kaua oodata

Reservväelane A.S (nimi toimetusele teada) on otsustanud õppusele mitte ilmuda. „Jah, sain ka mina selle sõnumi Vabariigi Valitsuselt ja otsustasin neilt küsida lisainfot tingimuste kohta, mis seal metsas valitsevad. Sain ülbe vastuse, mis mind absoluutselt ei rahuldanud ja otsustasingi siis, et mina siis kohale ka ei lähe,“ ütles A.S. vihaselt minekust keeldumise põhjuste kohta.

Lugejakirjal on olemas ka sõnumivahetus Vabariigi Valitsuse ja reservväelase vahel:

Reservis olevad inimesed, kelle üksus lisaõppekogunemisele kutsutakse, on kohustatud seaduse järgi ilmuma viivitamatult ettenähtud kogunemiskohta.

„Mul on suva, tulgu siis politseiga mulle järgi ja lohistagu mind sinna kui tahavad. Mina vabatahtlikult ei lähe mitte kuhugi. Eriti mitte sinna, kus wifitki pole – kiviajas elame vä?“ küsib A.S. resoluutselt.

Kaitseväe esindaja keeldus antud hetkel kommentaaride andmisest, kuid kinnitas, et algatatud on sisemine uurimine.

Enda lisaõppekogunemisele arvamist saab kontrollida riigiportaali www.eesti.ee riigikaitse rubriigis kaitseväekohustuslaste registrist. Reservväelased saavad lisainfot e-posti aadressilt logistikapataljon[at]mil[dot]ee ja telefonilt: 7174444.

Kaitsevägi teatas, et õppus on harjutava iseloomuga ning vahetu julgeolekuoht Eestile puudub. Kaitseväe ülesanne on tagada, et riik oleks valmis kõikideks olukordadeks, ka nendeks, mille realiseerumise tõenäosus on väike.

Möödunud aastal jättis välkõppusele Okas tulemata 145 kutse saanud reservväelast. Lugejakirja toimetusele teadaolevalt olid siis peamisteks õppustest möödahiilimise põhjusteks naised ja viin.

Hea Lugejakirja lugeja – anna loo all kommentaarides märku, mida arvad sina nendest meestest, kes kaitseväe õppustest kõrvale hiilida üritavad!

Kommentaarid (2)

  • mutt

    3. nov. 2018 - 15:47

    vaevalt see eestlastele niiväga traagiline on, et vatnikud meid ei kaitse, ega pole lootust olnudki ju 🙂

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles