Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

KAHJU! Tallinn lükkab Stroomi randa planeeritud Eesti Kõige Ausama Poliitiku samba rajamise edasi

Eesti Kõige Ausama Poliitiku ausamba rajamine lükkub määramatuks ajaks edasi. (foto: Tallinna linnavalitsuse projekti eskiis)
jagamist

Tallinna linn andis teada, et lumekoristusest üle jäänud raha eest Stroomi randa planeeritud 100 meetri kõrgune ning kullaga kaetud „Eesti Kõige Ausama Poliitiku“ ausamba rajamine lükkub määramatuks ajaks edasi.

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul pole linn loobunud Tallinna ausamba projektist, aga enne kui tööd saaks üldse alata, tuleb eelnevalt oodata ära eriolukorra lõppemine.

Koht Stroomi rannas olemas

Ligi 100 meetri kõrgune ja osaliselt kullaga kaetud kuju jaoks oli koht juba valmis vaadatud tänase rannakohviku asemele.

„Idee oli olemas, raha ka aga kahjuks olid elul omad plaanid ja kriis tuli vahele,“ kommenteeris abilinnapea Klandorf.

„Väärt idee sammas rajada tuli anonüümselt auväärselt kodanikult, kes kunagi oli linnaga väga tihedalt seotud. Rohkem ma kahjuks tema isiku kohta midagi öelda ei saa,“ märkis abilinnapea.

Lugu jätkub peale kommertsteadaandeid.

Samba rajamisest hakati rääkima enne kriisi

Meie toimetusele teadaolevalt on samba rajamise idee autor Tallinna endine linnapea Edgar Savisaar, kes nimetas käesoleva aasta jaanuaris korruptsioonikuritegudes süüdi mõistetud keskerakondlasest riigikogu liiget Kalev Kallot Eesti poliitika kõige ausamaks inimeseks.

„Ma ei lükka seda väidet ümber ega kinnita,“ kommenteeris Klandorf. Samba rajamise detailide osas Klandorf nii salapärane õnneks polnud.

„Samba kavand sündis linna ihuskulptor Tauno Kangro ja varasemalt üleelusuuruses objektide rajamise kogemusega Meelis Pai ühise saunaõhtu tulemusena, mille linn ka kohe heaks kiitis, sest nägime mitmeid võimalusi, kuidas osa raha sealt probleemideta kõrvale liikuda võiks,“ selgitas Klandorf.

„Sammas tuleb 100 meetri kõrgune ning selle ülemist osa kattev kuld peaks päikeselise päevaga Soome välja paistma,“ sõnas abilinnapea.

„Loomulikult saab ausammas ka ööpäevaringse MUPO ametnike valve ja igavese tule, mille jaoks on Venemaaga juba gaasitarne kokkulepe tehtud,“ märkis Klandorf.

Küsimusele, et millal samba tööd siis algavad, vastas abilinnapea Klandorf nii: „Hetkel on see projekt lükatud küll määramatuks ajaks edasi aga saan kinnitada, et tööd algavad niipea, kui eriolukord on läbi,“ lisas Klandorf.

Hea lugeja! Mida arvad Sina sellest ausambast? Kas 100 meetrit on vähe või peaks selle igaks juhuks kõrgemaks ehitama? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

1 kommentaar

  • mutt

    16. apr. 2020 - 17:13

    minu meelest ei ole üldse mõeldud selle toreda idee helikujunduse pealeminu ettekujutuses võiksid kolm korda päevas üürata pasunad üle linna erinevate ausate poliitikute mõtteavalduste saatel ja päikesetõusu aja võiks ka olla selline eriline sireen, mis annab teada ausa poliitiku päeva algusest.
    need on minu mõtted, aga ma ei pretendeeri professionaalsusele. las valitsus ikka otsustab.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles