Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Kas Otepääst saab terroripealinn?

Otepää, linn, mis seni tuntud talvepealinnana aga mis juba lähitulevikus hakkab terroriste vastu võtma.
jagamist

Veel enne aastalõppu allkirjastasid Tšetšeenia Vabariigi turismiminister Muslim Baitazijev ja Otepää vallavanem Kaido Tamberg koostöödeklaratsiooni , mille järgi avatakse Otepää Turismiinfokeskuses Tšetšeenia infolett ning Tšetšeenia pealinnas Groznõis Otepää ja Eesti infolett. Nüüd selgus, et sõjakaid koostööhuvilisi oli teisigi.

Enne veel, kui Otepää ja Tšetšeenia omavahelise koostöölepingu sõlmisid, käisid Otepää vallavalitsuse esindajad sarnasest koostööst rääkimas Islamiriigiga.

„Neljaliikmelise delegatsiooni eesmärgiks oli islamivõitlejatele tutvustada Otepääd kui ideaalset kohta, kus haavatud või muidu väsinud pühasõdalased saaksid taastuda ja jõudu koguda. Otepää suurepärased spordirajatisi saaks kasutada terroristlike õppelaagritena, tänu Eesti laskesuusaspordi väljasuremisele on lasketiirus alati ruumi treenida,“ märkis vallavanem.

ISISega on hetkel kontakt kadunud

Vallavanem Kaido Tambergi sõnul on hetkel plaanid kalevi alla lükatud, kuna endise Süüria territooriumile lähetatud delegaatidest pole juba kolm aastat kippu ega kõppu kuulda olnud. „Aga kohe, kui ISIS-e poolt kontrollitud territoorium on jälle suurem kui Otepää vald, saadame uue delegatsiooni asja uurima. Lepingu nimeks saab “Otepää valla ja Islamiriigi vastastikuse abistamise leping” ehk baaside leping,“ rääkis mees.

“Kindlasti on neid, kellele Otepää jätkuv areng ja laiem tuntus pinnuks silmas on,” arvas vallavanem Tamberg. “Eestlaste kitsarinnalisus ja võõraviha on ju teada. Koerad on haukunud, karavan liigub edasi. Peale Islamiriigi valitsuse oleme hetkel aktiivselt kontakti otsimas ka Nigeerias tegutseva Boko Haramiga, kelle hariduspoliitikast oleks meie vallal palju kasulikku üle võtta.” sõnas Tamberg.

Seega võib Otepää saada juba lähiajal saada talvepealinna kõrvale uue nime – terroripealinn.

1 kommentaar

  • Dzanno Birdmountains

    30. dets. 2018 - 19:46

    Sotsiaaldemokraatliku erakonna juhatuse liige, emeriitprofessor ,sm,Johannes Lauristini ja
    sm.Olga Lauristini tütre, sm.Marju Lauristini sõnul, toob :EKRE islamistliku poliitkultuuri ka Otepääle .Koostöös vallavanem Kaido Tambergi, ISIS-e ja Tšetšeenia Vabariigi turismiminister Muslim Baitazijeviga avatakse varsti Otepääl valmivas mošees Tšetšeenia infolett..Seega saab Otepää omale täiesti uued turismiinfokeskuse ruumid mošees. Projekti rahastab Ühtse Venemaa regionaalpoliitika fond ja Ramzan Ahmatipoeg Kadõrov ,hiljem liituvad Soros, Boko Haram ja Taliban. Vallavanem Sotsiaaldemokraat Kaido Tambergi sõnul koostööläbirääkimised projekti teiste rahastajate Sorose, Boko Harami ja Talibaniga juba käivad ja on lootustandvad. Sotsiaaldemokraat Tamberg on Sotsiaaldemokraatide partei õnnistusel leidnud linna edasisesse arengusse oma ,,Nokia,,.Mille maaletooja on sm.Marju Lauristini sõnul, :EKRE

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles