Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Kevadtormil osalev kaitseväelane loodab, et president Kaljulaid mäletab veel teda

President Kaljulaid õpetamas noort ajateenijat, kes aga ei taha kuidagi õppust võtta. (foto: Anni Õnneleid)
jagamist

Täna algavast kaitseväe õppusest Kevadtorm võtab osa ka nooremseersant Mikk (23), keda president Kaljulaid õpetas eelmisel aastal ossikükki tegema. Nooremseersant loodab, et ta saab sel korral näidata presidendile oma aasta jooksul tehtud edusamme.

Täna algab kolmenädalane kaitseväe õppus Kevadtorm, millest võtab osa üle 9000 inimese ligikaudu 13 riigist. Õppuse peamine tegevuspiirkond on Lääne- ja Ida-Virumaa.

Kohtumine presidendiga jäi meelde

Õppusest võtab osa ka Võru Kuperjanovi pataljoni kaitseväelane Mikk (23), kellel on omad ootused õppustele.

„Kui president eelmisel aastal samal ajal minuga õppustel ühe põõsa all kohtus ja mulle ossiküki selgeks õpetas – vot see jääb eluks ajaks meelde. Mäletan, et olin siis nii puine ja ei tahtnud kuidagi külge jääda presidendi õpetussõnad. Ma olin muidugi väga närvis noor ajateenija ka tol hetkel,“ meenutab nüüd nooremseersandi auastet kandev mees.

„Mul oli nii häbi juba lõpuks aga proua president ei jätnud järgi enne kui mul lõpuks see kükk mingil kujul ka välja tuli.“

President küsib, et kas võib sõdurile ossiküki selgeks õpetada. Võib küll. (foto: Anni Õnneleid)

Aasta aega on trenni tehtud

„Kui nüüd tagantjärgi mõelda, siis ega midagi keerulist ju polnudki – tuli laskuda ühele jalale ja teise jala põlv keerata pisut väljapoole. Mina aga raiusin presidendi ees kogu aeg oma – panin ikka ühe põlve maha. Väga piinlik oli lõpus juba,“ meenutab Mikk.

„Siis saigi peale õppusi plaani võetud, et enam ma häbisse ei jää ja õpin küki korralikult selgeks. Olengi nüüd aasta aega ossikükki harjutanud ja lihvinud ja loodan nüüd, et president satub ka sel korral minu lähedusse, et saaksin talle oma kükiprogressi demonstreerida,“ ütleb Mikk.

„Ma pole muidugi kindel, et ta mind ära tunneb, sest kandsin siis ju kaitsevärve näos aga küll mina tema juba ära tunnen ja oma uut oskust ka näitama lähen kui võimalus tekib,“ on nooremseersant Mikk lootusrikas.

President näitab ette, kuid kaitseväelane Mikk on nii närvis, et teeb ikka valesti ja paneb põlve maha ning teise jala liiga ette. (foto: Anni Õnneleid)

Õppused kestavad kolm nädalat

Kevadtormist võtavad osa nii maaväe, õhuväe kui mereväe üksused, kaasatud on 1. jalaväebrigaad, 2. jalaväebrigaadi, toetuse väejuhatuse, kui ka teised kaitseväe ja Kaitseliidu üksused. Kevadtormil osalevad nii Eestis paiknevad NATO lahingugrupi kui ka õppuste ajaks siia saabuvad kaitseväelased liitlas- ja partnerriikidest.

Tänasest kuni 17. maini kestva Kevadtormi põhiraskus langeb suuresti Lääne-Viru ja Ida-Viru maakonnale, kuid puudutab ka Harju- ja Jõgeva maakondi. Õppuse põhitegevus toimub Alutaguse, Lüganuse, Jõhvi, Toila, Vinni ja Viru-Nigula valla ning Kohtla-Järve, Sillamäe ja Narva-Jõesuu linna territooriumitel.

„Hea president, kui sa praegu seda uudist juhtud lugema, siis tea, et minu üksus paikneb Toila külje all. Kui peaksid õppust külastades siiakanti astuma, siis tule aga julgelt läbi – näitaksin hea meelega oma aasta jooksul õpitut,“ ütleb nooremseersant lõpetuseks.

SEOTUD LOOD (lugemiseks kliki pealkirjal): 

Jama majas! Esimene reservväelane keeldub minemast õppusele Okas 2018

Kehra mälestussamba avamisüritusel pääses kahtlane relvaga mees president Kaljulaidi lähedale

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles