Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

KUMB ON AASTA ILUSAIM JÕULUPUU: kas Viljandi või Rakvere oma?

Universumi edasiviivate jõudude ehk isegi gigantide heitlus - kas võitjaks osutub seks või valgus?
jagamist

Selleaastasel Eesti kõige ilusama jõulupuu konkursil on sõelale jäänud ainult kaks kandidaati – Viljandi vanadest tänavalampidest tehtud jõulupuu ning Rakvere kasutatud dildodega ehitud jõulukuusk. Kumb on ilusam?

Kuigi esikoha heitlus veel käib, siis kolmandale kohale platseerus sel aastal Kärdla jõulupuu, mis on tehtud puujuurtest.

Viljandi jõulupuu lööb linna eelarvesse augu aga on seda väärt

Viljandis on alates sellest nädalast püsti väga omanäoline jõulupuu, mis hakkab juba kaugelt silma Tartu ja Mustla poolt tulijatele. 77 tänavalampi, mis lõid igal aastal Viljandi linna elektrieelarvesse korraliku augu ja olid tänavatel kasutusel 40 aastat, koguti kokku ja pandi Kösti ristmikule kaheksa meetri kõrguseks valguskuuseks. Tänavalampidest jõulupuu jääb inimestele vaatamiseks vähemalt järgmise aasta alguseni.

„Mina olen meie selleaastase kuusega väga rahul – kohalikud on kuuse hästi vastu võtnud. Mina isiklikult käin õhtuti seal raamatut lugemas, sest mul endal kodus on väga kehv valgustus. Aga see on ka niisama rahva kokkukäimise kohaks saanud – näiteks on see juba tuntud narkodiilerite seas, kes oma klientidega siin kohtuvad ja Viljandi memmekesed käivad siin õhtuti päeval kuuldud mahlakat klatshi üksteisega vahetamas,“ rääkis Viljandi kohalik mees Tõnu, kes igapäevast leiba teenib torulukksepana.

Viljandi vanad tänavavalgustuslambid raiskavad linna elektrit veel viimast korda – seekord üllal eesmärgil! (foto: Kenno Soo).

Rakvere jõulupuu juurde korraldatakse klassiekskursioone

Teine tugev kandidaat Aasta Ilusaima Jõulupuu konkursil on Rakvere installatsioon, mis juba kuuendat aastat jutti on toonud tuntust nii Rakvere linnale kui Eestile tervikuna.

Seekordne linnakunstnik Teet Suure loodud kuusepuu on pisut seksuaalse alatooniga. „See on minu senistest kuusepuu projektidest kõige erilisem ja seda oli ka kõige raskem teha – kokku oli vaja koguda tohutu hulk kasutatud dildosid, täpsemalt ca 5000,“ ütles Teet Suure.

Puu vibreerib ja vilgub öösel

„Kõik need dildod on kuusepuu välise kesta sees ja neil on sees ka patareid, mille saab öösel sisse lülitada – siis terve puu vibreerib ja vilgub ka,“ märkis mees. “See peaks pilku püüdma küll ja loodetavasti teeb ka inimestel ihu imelikuks – mida sa jõuludelt veel soovida oskad?”

„Sellist puud ei ole mitte kunagi mitte kuskil tehtud, endalgi on tunne, et seekord sai tõesti ületatud end,“ kiitis kunstnik ennast. Kuuse juurde korraldavad Rakvere linna koolid ja lasteaiad ka aktiivselt klassiekskursioone.

Rakvere jõulukuusk põrutab kõvemini kui kunagi varem! Vaatamata idee uudsusele ja vastuolulisusele, on linnaelanikud selle omaks võtnud ja tihti käiakse seda ka koos perega kallistamas, et energiat saada.

Kärdla jõulupuu lööb eheduse ja maalähedusega

Kui esikohale heitlus veel käib, siis kolmanda, auväärse koha pälvis hiidlaste loodud ainulaadne puu. Hando Kuntro ja Piret Smagari puuskulptuuri oksad on valmistatud rabamänni juurtest. Soovituse erilise jõulupuu rajamiseks tegi Rakvere kuuse autor Teet Suur.

Skulptuur “Juured” toodi traktoril Kärdlasse Hiiumaa teisest otsast, Emmastest. Männijuurte kinnitamine puitkonstruktsioonile võttis aega neli päeva.

“Juured sümboliseerivad teadupärast meie kõikide põlvnemist meie omast kodumaast ja tänu juurtele me püsime siin, kus me oleme ja nende juurte jõud on tugevam kui me oskame arvata,” selgitas Smagar.

Jõulukuusk on mitmeotstarbeline

Kärdla keskväljakul asuvale uhkele jõulupuule lisatakse veel mõni lamp ja jõulutuled süüdatakse sealgi. „Plaan on kuusk pärast pühi põlema panna ehk jõulukuusest tehakse veel omakorda tuleskulptuur. Selle puu leeki peaks mandrilegi näha olema,“ arvas jõulupuu autor. „Kui leek maha on vaibunud, saavad kohalikud veel seal peal liha grillida ja sütes tuhakartuleid valmistada.“

Kärdla Känd nagu kohalikud seda hellitavalt kutsuvad. Puu on tehtud täielikult vanadest kändudest. Ei, mitte kohaliku pansionaadi elanikest, vaid päris kändudest. (foto: Liina Siniveer)

Hea lugeja! Anna märku, kumb jõulukuusk, kas Viljandi või Rakvere oma, peaks saama Aasta Ilusaimaks Jõulukuuseks sel aastal?

 

Kommentaarid (2)

 • Kadi

  22. dets. 2018 - 19:35

  Tere , kindlasti ilusam kuusk on viljandis ! Meeliköitvalt kaunis ja nutikas lahendus teha tänavalampidest üks suur ja võimas jõulupuu 🙂🙂😍

  Vasta
 • V. Agiina

  23. dets. 2018 - 14:54

  Mulle meeldib Ekre lambipuu Viljandis rohkem,,, kui Sotside tillipuu Rakveres,. Tillipuul on liiga suur sarnasus Sven Mikseriga,et kahtlustan lausa varjatud valimisreklaami.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles