Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Läänemets ähvardab: “Kui metropoliit Eugeni ei mõista patriarh Kirilli sõnu hukka, vähendame tema mütsi kõrgust 30%!”

Metropoliit Eugeni mütsi kõrgus võib väheneda lausa 30% kui ta sõda hukka ei mõista.
jagamist

Siseministeerium saatis kirja Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirikule, nõudes selget hukkamõistu patriarh Kirilli sõjaõigustusele. Vastasel korral ähvardatakse vähendada metropoliit Eugeni mütsi kõrgust kuni 30%.

Siseministeerium kohtus paar päeva pärast patriarh Kirilli sõnavõttu Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku esindajatega ja soovis kuulda metropoliit Eugeni selget seisukohta. Seda ministeeriumi teatel aga ei juhtunud ja seetõttu saadeti metropoliidile kiri kindla tähtajaga.

Segadus ähvardustega

Siseminister Läänemets märkis, et algselt oli plaanis metropoliit Eugenit ähvardada hoopis hullema karistusega.

“See läks meil jah alguses vähe nihu,” kommenteeris siseminister Läänemets.

“Minu ministeeriumi ametnikud valmistasid esialgu ette eelnõu, mille kohaselt oleksime saanud vähendada Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku kuplite kullasära 30%,” selgitas ta.

Just nii palju võib metropoliit Eugeni kaotada oma mütsi kõrgusest kui ta ei mõista hukka patriarh Kirilli sõnu. (allikas: siseministeeriumi eelnõu)

“Siis aga selgus, et kuplid polegi kullaga kaetud ja nii tuli välja mõelda teine karistus metropoliit Eugenile,” sõnas siseminister.

Viilma: tagaselja mütsi kõrgust vähendada ei tohiks

Metropoliit Eugeni mütsi kõrguse vähendamise kohta võttis sõna varem ka kirikute nõukogu president ja Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma, kelle hinnangul ei tohiks mütsi kõrgust vähendada tagaselja ehk ajal, kui Eugeni Eestis ei viibi.

“Ma arvan, et me peaksime tasakaalu otsima.”

“Kampaaniate korras on eri aegadel palju halba tehtud, kampaania korras löödi ka Jeesus risti. Ma ei võrdleks metropoliit Eugenit antud kontekstis küll Jeesusega, aga lihtsalt kampaania korras, ilma teda ära kuulamata vähendada tema mütsi kõrgust, kui ta praegu siin ei ole – see ei ole tasakaalukas,” sõnas Viilma.

Kliki SIIA ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

Kommentaarid (4)

 • Oioi

  10. okt. 2022 - 20:42

  Mütsi ei saa vähendada, kuna pea võib paista väga pisikene.

  Vasta
 • nojah

  10. okt. 2022 - 20:43

  No kuidas siis Läänemetsal jälle nihu läks?

  Vasta
 • Kapten Schults

  11. okt. 2022 - 09:06

  Tegelikult saatis Lääne.mets metropoliit Eugenile endast ka pildi, mis siiagi lisatud, selgitamaks milline peaks üks õige lääne.eurooplane meil välja nägema. Eelistatakse siis siledat lõuga ja korralikult pügatud juukseid. Samuti selgitab Lääne.mets, et Eesti tänavapildis on lubamatu käia ringi kepiga, mis on tema omanikuga ühe pikkune või pikemgi veel. See tekitavat kodanikes asjatut hirmu ja paanikat. Ta soovitab avalikes kohtades ringi liikudes nn. “Sigulda keppi” kasutada, mille otstarbest on eestlased rohkem informeeritud. Kõne alla võiks tulla ka pesapallimütsi kandmine.
  Lääne.mets kahetseb, aga saab samas aru, et maailmavaatelisi nõudmisi ta siiski esitada ei saa, ning sotsialisti metropoliidist nagunii ei tuleks, aga kõigel ülejäänul hakkab vabariik nüüdsest hoolega silma peal hoidma!

  Vasta
 • Loogiline!

  11. okt. 2022 - 09:20

  Nõuda tuleb seda, mis on reaalne. Ei saaks ju ühelt Eugeenilt pöördumist ntx islamisse, missest, et Viilma juba taarausku pöörati – nagu ta ise tunnistab. Taara tammikut on igatahes odavam ülal pidada, kui kirikut kütta või valgustada. Tänaste elektri ja gaasihindade juures! 😉

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles