Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Lahendus leitud: linde toitvad Tallinna memmed saadetakse eribussiga Tartusse Tiksut söötma

jagamist

Sel nädalal teatas MUPO, et Tallinna linnas on lindude toitmine nüüd karmilt keelatud ja rikkujaid võib oodata lausa kuni 9600-eurone trahv. Memmed siiski hobita ei jää, sest igapäevaselt pannakse käima eribussid Tartusse, et nad saaksid Tartu Ülikooli uut maskotti Tiksut sööta.

Kui suvel ei tekitanud lindude toitmine suuri probleeme, siis sügisel on MUPO täheldanud kaebuste kiiret kasvu.

Memmed sõltuvuses

Eriti kiiresti on see toimunud näiteks Põhja-Tallinnas, kus vanamemmede poolt toidetavad linnud rikuvad memmesid oodates ja nende juurde kogunedes oma sulgede ja väljaheidetega nii ümbruskonda kui ka uusrikaste IT-hipsterite autosid.

Meie toimetus käis Põhja-Tallinnas asja uurimas ja meil õnnestus ka kahe memmega rääkida.

Mõlemad memmed tunnistasid, et tegemist on sõltuvusega. „Nuored inimesed teevad meie üle nalja, kui näevad vanainimesi värisevate kätega ringi kõndimas,” räägib Hildegard (83).

„Tegelikult on paljudel meist sõltuvus. Käsi väriseb, sest see on pikkade aastate tulemusel harjunud lindudele krõbuskit ja saia- ning leivapuru viskama,” lisas ta.

Näljane maskott Tiksu juba ootab vanureid Tartu Bussijaamas.

Hildegardi naaber Nadja (78) räägib, et hommikul ärgates mõtleb ta esimese asjana ega linnud vahepeal nälga pole surnud. Nadjal on sama käevärina probleem. „Ega keegi meie peale muidu mõtle, aga kui autod on linnusitaga kaetud, siis otsitakse meid üles ja ähvardatakse pensiraha trahvi näol ära võtta. Mille nimel ma Dvigatelis nii pikalt töötasin? Et trahvi maksta?”

Mõlemad prouad saavad aru, et nende tegevus tekitab probleeme, aga samas nad lisavad, et nende sõltuvuse peale pole ka riigi poolt keegi mõelnud. Sõltuvus on aga tekkinud sellest, et lapsed ja lapselapsed käivad külas harva ning midagi muud neil pole lihtsalt teha.

Lahendus Tartust

Siiski tundub, et Põhja-Tallinna lindude probleem on humaansemas mõttes silma jäänud heade mõtete linnas Tartus.

Nimelt andis Tartu Ülikooli Üliõpilasesindus teada, et nad panevad käima eribussid, millega on igapäevaselt Tallinna vanainimestel võimalik sõita Tartusse.

Ülikool lubab vanuritele, et Tartusse kohale jõudes võtab neid vastu näljase näoga ja põhjatu maoga Tartu Ülikooli uus maskott Tiksu, kes on valmis ära konsumeerima kogu talle pakutava toidu. Toitmise ajal on vanuritel võimalik suhelda ka kohalike üliõpilastega ja vaadata tunde Tiksuga tõtt.

Tiksu ülesöötmise üle vanurid muretsema ei pea, sest magu on tal suur. Samuti ei lenda Tiksu soojale maale, sest oma suuruse tõttu ta lihtsalt ei jaksa. Seetõttu saaavad vanurid tulla Tartusse Tiksut toitma ka talvel.

Tartu Ülikooli esindaja sõnul on tegemist win-win situatsiooniga – Tallinn saab probleemist vabaks ja Tartu võib eelarverealt kustutada Tiksu toitmise rea.

Lindude toitmisega seotud probleeme ja võimalikke lahendusi käis uurimas püstolreporter Jaak Valgekrae.

SA EI TEA, MIDA TEHA OMA VÄLJAVÕETUD PENSIRAHAGA? MEIE TEAME: toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist! Kliki siia!

Kommentaarid (2)

 • Aga äkki

  1. okt. 2021 - 09:56

  võiks selle Tiksu komandeerida Tallinnasse? Siis ei peaks talle ka niipalju palka maksma – komandeeringu maksmine tuleks Ülikoolile odavam – saab selle ju kuluks kanda?

  Vasta
 • tapeedimuster

  1. okt. 2021 - 11:39

  Oi, aga Tiksu on juba piisavalt korpulentne. Siin tuleks ka abinõud tarvitusele võtta. Võiks näitseks proovida üle jäänud saiast elektrit toota.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles