Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Lähipäevil suureneb hüppeliselt kontoritöötajate mure töötute rannasvedelejate pärast

Sajad murest murtud kontoritöötajad ja tõelised kannatajad rannas.
jagamist

Riigi Ilmateenistus andis teada, et Eestisse on saabunud taas kuumalaine, lähipäevadel võib temperatuur tõusta lausa 30 soojakraadini. See omakorda teeb kontoritöötajad üle Eesti väga murelikuks, et ainult nemad saavad nautida jahedat kontorit ja kindlasti vähemalt keskmise kanti palka.

Kontoritöötajaid saabuv kuumalaine ei puuduta

„Ma nägin jah eile õhtul uudistest, et mingisugune temperatuurimuudatus on tulemas aga mind ega mu kolleege see absoluutselt ei puuduta – tuleme tööle hommikul siis, kui hall on veel maas ja läheme õhtul koju kena punase loojuva päikesega koos,“ kiidab lubivalge Tallinna kontoritöötaja Markus Toomeoks (29) rõõmsalt oma valitud elustiili.

„Me teeme iga päev 12 tunniseid tööpäevi ja teenime rasket raha. Meil on ligipääs kõikidele mugavustele – ma ei kujutaks oma elu ettegi ilma poolmugava kontoritooli ja mõnusa tasuta kohvilaadse tooteta. Kuid kuidas me saame rõõmustada ja olla õnnelikud oma edu üle kui me teame, et Eestis on olemas väga palju neid, kes lähipäevil selles kuumalaines kannatama peavad?“ küsib Markus.

Lähipäevade üha parem ja soojem ilm paneb kontoritöötajad taas raskesse olukorda.

„Mis lõbu saab olla selles, et sa lähed hommikul sõpradega randa, võtad kaasa kotitäie külma õlut ja mängid siis terve päeva päikese käes palli, ümberringi poolpaljad naised? See kõlab ju tohutu piina ja kannatusena,“ on Markus mitte nii edukate kaasmaalaste käekäigu pärast tõsises mures.

„Päikesepõletus, kleepuv jäätis ja pidev plikade kilgetest tulenev lärm – see ei ole ju normaalne keskkond inimesele,“ võdistas Markus hirmunult õlgu.

Mure teiste pärast võib hakata segama ka kontoritöötajaid

Markuse muret jagab ka Ülemiste Citys kontorijuhi ametit pidav Ülle Saag (45), kes on märganud sama trendi igal suvel.

„Meil on väga tore ja kokkuhoidev kolmeliikmeline meeskond, kõik tublid inimesed ja parimad kolleegid. Tunnen neist igaühte juba eesnimepidi ja kuigi mulle meeldib mõelda, et oleme kõik omavahel isegi sõbrad, siis tunnen ma igal suvel, et tekib nagu mingi blokk, et mitte öelda vimm minu ja töötajate vahel,“ selgitas Ülle kontoris suvekuudel toimuvat.

Kontoritöötaja püüab halva mängu juures teha head nägu – aga tegelikult ta teab, et ta ei saa mitte kuidagi neid rannas vedelejaid reaalselt aidata.

„Ehk siis igal suvel täpselt sama asi kui ilmad ilusaks lähevad – inimesed on kohe kössis ja torssis. Tujutud ja teevad tööd vastumeeleselt. Olen vahel salaja sattunud mõne töötaja selja taha ja olen näinud, et neil on lahti seal ilm.ee veebikaamera, mis näitab mõnda rahvast pungil täis randa,“ märkis Ülle.

„Ma olen ju arusaaja inimene – neil on tohutu empaatiavõime ja nad tunnevad seal rannas neile muidusööjatele kaasa! Miks muidu nad neil pidevalt silma peal hoiavad? Aga mida mina saan siis teha?“ küsib Ülle retooriliselt.

Selle kontoritöötaja jaoks on ilmselgelt liiga hilja – liigsuur empaatiavõime töötute rannanautlejate osas paneb ta kohe murest plahvatama.

„Kõik ei saa kahjuks töötada kontoris ja olla nende väheste väljavalitute seas, kellel on võimalus ka suvekuudel õues valitseva kuumuse eest jääkülma kontorisse peitu minna!“ lisas kontorijuht.

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

1 kommentaar

  • Tiigikonn

    3. juuli 2019 - 02:54

    Tehasetööliste ja poemüüjate ametiühingud annavad teada, et nende jaoks jääb kontoritöötajate mure täiesti arusaamatuks. Kuna erinevalt kontoritöötajatest ei ole raske raha pärast mõtet tehases või poes töötada, teevad nemad oma tööd vaid puhtast naudingust ning tänu sellele, et enamustes nende töökohtades puuduvad ka aknad ja arvutid, mis näitaks kurba vaatepilti rannast, ei sega töönaudingut absoluutselt miski.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles