Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Laulasmaa kohalik mees Arvo avas pärdikukeskuse

Rõõmsad pärdikud oma uues kodus
jagamist

Samal ajal, kui Eesti kultuuri- ja ärieliit avas Laulasmaal pidulikult maailmakuulsa helilooja Arvo Pärdi keskuse, on vähe teada fakt, et samal ajal avas Laulasmaa kohalik mees ja suur loomasõber Arvo (56) samas kandis pärdikukeskuse.

„Kui suvi ära lõpeb, siis kas teie teate, kui palju hüljatakse Eestis koduloomi ja seda eriti just suvilapiirkondades? Mina tean – sadu. Igal aastal. Tavaliselt jätavad inimesed maha oma kassid ja koerad aga nüüd, kui eestlased reisivad palju, siis toovad nad kaasa ka igasuguseid eksootilisi loomi soojalt maalt,“ rääkis Arvo Lugejakirjale.

Inimesed hülgavad massiliselt koduloomi

„Umbes viis aastat tagasi märkasin, et meie metsadesse on tekkinud palju pärdikuid. Kuna mul endal oli juba kodus paar tükki, siis hakkas info levima ja inimesed hakkasid neid hüljatud loomakesi mulle tooma.  Viimasel paari aastal on asi eriti hulluks läinud – inimesed toovad reisilt kaasa väikese armsa pärdiku ja alguses on kõik ilus ja nunnu. Aga kui pärdikud suuremaks kasvavad ja hakkavad kodus juba autovõtmeid ära peitma, siis saavad inimesed vihaseks ja viskavad vaese looma kodust välja,“ on Arvo tulivihane.

„Sellepärast otsustasingi, et avan neile loomakestele oma keskuse, kus nad saavad rahulikult elada ja omasugustega suhelda. Nüüd on mul neid juba sadu ja aina tuleb juurde. Eriti hull ongi olukord sügisel, kui mulle tuuakse neid lausa veoautokastitäite kaupa,“ märkis ta.

Pärdikud on head surfajad

„Pärdikud on väga targad loomad, nad on vaata et inimesest targemadki. Osavamad kohe kindlasti. Meil on siin Laulasmaal oma surfikeskus näiteks, kus ma aegajalt käin pärdikutega surfamas, neile väga meeldib ja osad neist teevad proffidelegi silmad ette,“ lisab Arvo.

(pilt ei pruugi olla illustreeriv. allikas: internet)

Arvo pärdikukeskus on külastajatele avatud nädalavahetustel.

NB! Lugejakiri kutsub inimesi üles mitte jätma sügisel maale või suvilasse maha oma pärdikuid – olgu selleks siis teie lapsed, kassid, koerad või muud pudulojused! Hoolige neist!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles