Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Lemmikloomad infosulus: omanikud on kogu aeg kodus, meile ei öelda mitte midagi

Kass Artur ja koer Muki on inimeste infojagamisoskuses äärmiselt pettunud mõlemad.
jagamist

Üle Eesti on hakanud tulema signaale hädas lemmikloomadelt, kelle sõnul ei oska nende omanikud neile veenvalt põhjendada, miks nad kogu aeg kodus viibivad ja sealjuures väga tüütud on.

Veenvate põhjenduste puudus ja pidev kontakt inimestega on viinud loomad suurde stressi, sest näiteks igapäevane unerutiin on rikutud. Samas polevat kõik halb, sest mingil põhjusel saab praegu palju süüa ja keskmisest rohkem paisid.

Käib pidev häma

„Minu omanik Laine ei ole küll kõige kirkam kriit karbis ka muidu, kuid nüüd näitab ta üles erakordset ignorantsust ja on jätnud mind täielikku infosulgu,“ kurdab Tartus Annelinnas kahetoalises korteris elav 3-aastane kass Artur (nimi kassi palvel muudetud, et vältida probleeme omanikuga, toim.).

„Miks ta on kodus? Miks ta koristab kogu aeg? Miks ta vaatab kogu aeg arvutist ja telekast uudiseid?“ need küsimused ripuvad Arturi sõnul kogu aeg õhus aga mingeid vastuseid ta pole seni saanud.

„Ja siis see pidev ohhetamine ja ahhetamine kui uudiseid vaatab, millele järgneb vähemalt 4 tunnine kõne naabrimutiga – see kõik on ikka väga tüütu. Vähemalt saab süüa niipalju kui hing ihkab,“ sõnab Artur njäugudes.

“Kas ma lasen need paberid täis või sa hakkad mulle rääkima, mis täpselt toimumas on, nahh?” küsib praegu iga koduloom oma omanikult.

Selgitusi napib ka mujal

„Ka minul on situatsioon kodus äärmiselt halb,“ kurdab muret Tallinnas Viimsis elav Muki (4), kellel inimperes kokku 5 liiget.

„Nii kui esimene inimene silmad lahti teeb, hops on mul kaelarihm kaelas ja juba õue. Okei, esimese ringkäigu kannatan veel ära, saan tänavanurgalt elektripostilt viimased uudised kätte aga kõik ülejäänud jalutuskäigud on ikka väga tüütud,“ kurdab Muki muret.

„Ja siis see pidev tähelepanu – kõik on ju kodus ja kõik tahavad kaisutada ja silitada kogu aeg. Mind on viimastel päevadel nii palju paitatud ja silitatud, et kõik karv on ammu läinud ja ainult saba peale on mingi tuust veel alles jäänud!“ kommenteerib Muki.

„Ja mitte keegi ei räägi mulle sõnagi, et miks kõik kodus on, miks nii palju minuga väljas vaja käia on ja üleüldse, et mis kurat toimub üldse?“ lisab Muki kurjalt.

Hea lugeja! Kas Sina oled oma lemmikloomale juba selgitanud, et mis toimub või lased tal ikka infopimeduses kobada? Kas neid üldse peaks informeerima toimunust? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (2)

  • Ülle

    24. märts 2020 - 17:37

    Minu kiisudel on teistsugune probleem. Kuna olen põhiliselt kodus, siis välja minnes nõutakse minult ärevalt vastust – kuhu, kui kauaks ja mis krt siin kodus häda peaks olema, et jälle õueriided selga ja minek.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Koalitsiooniläbirääkimised on kestnud juba nädalaid - millal uus valitsus paika saab?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles