Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

„Ma ütlesin ju ammu seda!“ kommenteeris Facebookis täiskohaga emme Estonia huku uusi detaile

Täiskohaga emme ja elukooli õppur Merle S. uurimas elu. (foto: erakogu)
jagamist

Täna õhtul esilinastuv uus dokfilm Estonia hukust ei pakkuvat endisele küünetehnikule ja praegu Raplas elavale täiskohaga emmele mingeid uusi detaile, mida ta juba varem ei teadnud. Naise sõnu kinnitab ka tema Soomes elav ehitajast mees, kes samuti asja iseseisvalt juba aastaid uurinud.

Merle S.(34), kes on Facebookis märkinud end täiskohaga emmeks ja hetkel elukoolis käivaks, on nördinud, et tema sagedasi postitusi Perekooli foorumis pole siiani tõenditena arvestatud.

Riigis pettunud

„Kui „Estonia“ 1994. aastal põhja läks, ütlesin ma kohe järgmisel päeval Tiiule (Merle toonane klassiõde Rapla algkoolist, toim), et meile ei räägita tõtt ja laev põrkas kokku millegi tundmatuga,“ meenutab toona teises klassis käinud Merle S.

„Juba toona märkasin ma, et kooli juhtkonnani ja sealt edasi riigi tasandile minu selgitused juhtunust ei jõudnud ja seega valitsesidki aastaid peamiselt mingid ametlikud teooriad,“ on Merle siiani pahane.

„Olin siis pettunud, et minu infot ei kontrollitud ja olen täna pettunud meie riigis, kes pole siiani mingeid samme ette võtnud asja uurimiseks,“ kurdab Merle.

Elu tuli vahele

„Aga noh pean endale ka natuke tuhka pähe raputama, et ma polnud juba toona järjekindlam – algkool vajas lõpetamist ja seejäre amet õppimist,“ selgitas Merle, miks ta „Estonia“ huku uurimise aastateks riiulile tolmu koguma jättis.

„Siis tuli töö, mees ja lapsed ja no palju asju ju veel – vaktsiinid, mms ja mis kõik mul veel uurida siin aastaid on olnud,“ selgitas Merle, miks ta eemal on olnud ja seni peamiselt muudel teemadel Perekooli foorumis tõde paljastanud.

„Aga viimastel aastatel oleme koos mehega (Merle mees Raul, kes elab ja töötab Soomes, toim) iga september taas asja luubi alla võtnud ja nüüd me enam seda niisama ei jäta ka,“ lubab Merle iseseisva uurimise jätkumist.

Merle S. oma peamisel tööpostil – lapsed magavad, mees on Soomes ja nüüd on aega asju tegelikult ja põhjalikult uurida ning need Perekooli foorumis avalikustada. (foto: erakogu)

Värske dokfilm uut infot ei paku

„Ma pole küll seda täna esilinastuvat uut dokfilmi veel näinud aga vaevalt seal mulle midagi uut on,“ kommenteeris Merle S. täna.

„Olen oma peamised kahtlused perekooli foorumis avalikkusele edasi andnud aga siiani pole riik selle olulise tõendusmaterjaliga midagi peale hakanud.“

„Ja nüüd järsku tuleb siis välja mingi filmike ja kohe valitsus hakkab võimlema, et tuleb uus uurimine – kus te siis olite, kui ma ammu juba seda sama juttu rääkisin?“ on Merle S. riigi peale pahane.

Merle S.-i sõnul polevat auk „Estonias“ ainuke uus avastus ja varsti on temalt oodata Prekooli foorumist veelgi uus detaile laevahuku kohta.

„Mul naabril kukkusid ripsmed küljest ära, kui talle neid kõige esimesena tutvustasid. Aga meil mehega veel vaja natuke asja uurida ja guugeldada ja siis oleme valmis selle uue paljastava infoga juba ka avalikkuse ette tulema,“ lubab Merle S. lõpetuseks.

SEOTUD LOOD:

Vaktsiinivastased: oleme väga lähedal kokkuleppele, millised on koroonavaktsiini kõrvalmõjud

Endistest viiruseekspertidest praegused inimõiguseksperdid kaaluvad tõsiselt relvaekspertideks hakkamist

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

1 kommentaar

  • Ferdinand

    29. sept. 2020 - 18:29

    Nujah, aga see tädi on hiljaks jäänud oma infoga. Paremad tädid-onud rääkisid sellest juba 1972 aastal Viru kohvikus.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles