Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Metropoliit Eugeni: kui sinu juurde astuvad kaks väga tuntud Putini-toetajast kantpead, saab ainult rahu teemaks olla

Metropoliit Eugeni ja kaks temale täiesti tundmatut rahumeelset Putini sõja toetajat.
jagamist

Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusukiriku juht metropoliit Eugeni sõnul on ta elav tõestus, et Eesti on nii suur riik, kus üks Putini sõja toetaja ei tunne teist. “Kui sinu juurde astuvad kaks väga tuntud Putini-toetajast kantpead, saab ainult rahu teemaks olla,” usub ta.

Metropoliit Eugeni sõnul on ta Eesti riigile väga tänulik, et teda siin nii naiivselt usutakse ja lastakse ka edasi tegutseda.

Kutse rahupalvusele

Sel nädalal lahvatas skandaal, kui Putini sõja toetajast Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusukiriku juht metropoliit Eugeni andis välja TikToki video, kus ta kutsub inimesi kahe väga tuntud ja hääleka Putini sõja toetajaga osalema rahupalvusel.

Asjasse sekkus ka siseminister Lauri Läänemets, kes kutsus metropoliit Eugeni vaibale asja selgitama. Täna teataski Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusukirik, et tegemist olevat poliitilise provokatsiooniga ning nn rahupalvus jääb ära.

Uurisime nüüd metropoliit Eugenilt, mis pani teda jätma ära rahupalvust, mis oli ometi mõeldud ju kõik rahu nimel. Sest rahu. Rahu on kõige tähtsam.

“Tihti öeldakse, et Eesti on nii väike riik, kus kõik tunnevad kõiki,” kommenteeris juhtunut Eugeni ise.

“Aga võta näpust – mina olen elav tõestus, et Eesti on nii suur riik, kus üks Putini sõja toetaja ei tunne teist,” jätkas metropoliit.

“Vaatamata sellele, et need tegelased (Aivo Peterson ja Oleg Ivanov, toim) on aastaid olnud Putini Venemaa ja nüüd juba pea aasta ka Putini sõja toetajad ja teinud seda väga häälekalt ja olnud sellega korduvalt ja korduvalt ka meedias, pole mul aimugi, kellega tegu,” selgitas metropoliit Eugeni.

“Seega kui minu juude saabusid kaks väga-väga tuntud Putini-toetajast kantpead ja palusid minult abi, et korraldada väike üritus nii kirikus sees kui ka väljas, kus teised nendesugused Putini sõja toetajad oleksid saanud võimaluse oma sõda toetavat meelsust väljendada, siis loomulikult sain ma kohe aru, et see saab olla ainult rahuteemaline palvus ja kindlasti mitte mingi vene propagandaüritus,” märkis Eugeni.

“Ja kui sellest tõusis suur kisa ja mind ähvardati lausa riigist välja saata, kui see üritus toimub, siis loomulikult sain ma kohe aru, et tegemist on hoopis poliitilise provokatsiooniga ja jätsin ürituse seetõttu ka ära,” sõnas metropoliit.

“Lõpetuseks tahaksin ma öelda, et olen Eesti riigile väga tänulik, et mind siin nii naiivselt usutakse ja lastakse nii minul kui ka kindlasti mitte FSB mõju all oleval Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusukirikul oma tegevust jätkata,” lisas metropoliit Eugeni.

Lugu meeldis? No siis kliki siia ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

Kommentaarid (6)

 • Oioi

  31. jaan. 2023 - 15:18

  Selle rahupiibu süütavad nad põlema pandud tsiviilisikute laipadest.

  Vasta
 • tapeedimuster

  31. jaan. 2023 - 15:19

  See rahu, mille eest nad palvetavad, on küll verine ja laibalehaline aga neile selline meeldib.

  Vasta
 • nojah

  31. jaan. 2023 - 15:45

  Aga venemaa mõistes tähendabki rahu anastamist, varastamist, küüditamist, tapmist ja venestamist.

  Vasta
  • Muki

   1. veebr. 2023 - 13:36

   Vägistamine, piinamine ja põletamine ka ja ongi rahu vene hinges.

   Vasta
 • Kapten Schults

  31. jaan. 2023 - 18:40

  Alma Peterson võiks lõpuks kogu tõe välja rääkida. Eks Aivo Peterson on ju Allani poolvend? Kõlakad käivad juba ammu. Räägitakse, et nooruses majanduslikus kitsikuses elanud Alma andis esiklapse ära. Kellega see üldse oli, tahaks ka teada saada??
  Ning juhtus siis nii, et poiss olevat võetud vene perekonda kasvatada. Tulemus ongi nüüd käes!
  Toogu see tegelane aga mõnes järgmises osas kenasti lagedale ning kohe kogu rahva ette, et saaks teda siis nuhelda.

  Vasta
  • kusti

   2. veebr. 2023 - 19:47

   eks ta Kristjan Jaak Peterson olnud, kes muu

   Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles