Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

MIS TOIMUB? Eesti vetesse sissesõidukeelu saanud Vene jahtlaev Sedov üritas riiki sisenda Läti kaudu!

Praegu seisab jahtlaev Sedov Läti poole peal ja riiki teda hetkel ei lubata.
jagamist

Eile keelas Eesti riik Venemaa purjeõppelaeva Sedov sisenemise Eesti territoriaalvetesse, täna ennelõunal üritas sama laev siseneda riiki Läti maismaapiiri kaudu.

Välisministeerium kinnitas, et Eesti riik ei andnud luba Vene lipu all sõitval purjelaeval Sedov siseneda Eesti territoriaalvetesse, Venemaa saatkond nimetas seda sammu ebasõbralikuks teoks.

Loll võid olla aga kaval pead olema

Venelased ei jätnud jonni ja täna ennelõunal üritas jaht Sedov siseneda riiki lõunapiiri kaudu. Piirivalve sai õigel ajal jaole ja praegu seisab laev keset piiriületuspunkti ning blokeerib liiklust, Poolast kaasa võetud tuul veel purjedes.

Tundmatuks jääda sooviva Vene allika sõnul jõudis laev piirile täna hommikul kella 10 paiku. „Poolas Gdanskis randusime ja sealt sõitsime öö läbi otse läbi Poola, Leedu ja Läti siia. Nüüd püüame Eestisse siseneda siitkaudu – ehk osatakse nüüd meie pingutusi rohkem hinnata ja meid lastakse ikka riiki ka,“ loodab allikas.

„Eesti riik tegi meile eile väga selgeks, et teie territoriaalvetesse me siseneda ei tohi. Aga seal polnud sõnagi kirjas maismaa kohta. Siin me nüüd oleme. Loll sa ju võid olla aga kaval pead olema,“ kommenteeris allikas laeva püüdluste kohta.

Tavaliselt on jahtlaev Sedovi keskkonnaks vesi. (foto: Priit Simson)

Esialgu laeva üle piiri siiski ei lasta

„Loomulikult me hindame Vene meremeeste püüdlusi siia ikkagi külla tulla aga hetkel oleme kollektiivselt pisut hämmingus. Meil ei tulnud pähegi, et oleksime pidanud riiki sisenemise keeldu kirjutama ka maismaad puudutava osa sisse,“ kommenteeris Välisministeeriumi esindaja.

„Hetkel istume juristidega maha ja otsime lahendust tekkinud olukorrale. Võib juhtuda, kordan veelkord, VÕIB juhtuda, et meil polegi legaalset põhjendust, et miks laeva mitte riiki sisse lasta,“ arvas ministeeriumi esindaja.

117,5-meetrine purjelaev Sedov on neljamastiline parklaev ja üks maailma suurematest purjeõppelaevadest. Alus on 1921. aastal Saksamaal ehitatud kaubalaevaks, laeva esialgne nimi oli Magdelene Vinnen II, seejärel Kommodore Johnsen. 1945. aastal läks laev reparatsioonina Nõukogude Liidule ning sai uue nime vene polaaruurija Georgi Sedovi järgi.

Laev osaleb sagedasti suurtel rahvusvahelistel purjeregattidel ja on regulaarselt osa võtnud ka 2021. aastal Tallinnasse jõudvast maailma suurimast purjeõppelaevade avamereregatist The Tall Ships Races.

Hea lugeja! Mida arvad asjast Sina – kas peaks hindama Vene meremeeste pingutusi ja nad siiski riiki sisse laskma või pigem mitte? Anna oma arvamusest teada loo all kommentaarides!

Sulle meeldis see lugu? Muidugi meeldis, me ju teame! Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

1 kommentaar

  • Eha

    14. apr. 2019 - 10:07

    T@nap@eval v6vad k6ik k6ike , isegi purjekad, rattad all, autod hoopis olla !

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles