Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

OTSUSTATUD! Vändra lõpetab saelaudade väljastamise

Nüüd tuleb millegi paljusust kirjeldada mingi muu väljendiga kui et "Tuleb nagu Vändrast saelaudu"
jagamist

Vändra alev on otsustanud, et selleks, et mitte sattuda metsakaitsjate surve alla, ei liigu alevi territooriumilt välja enam mitte ühtegi saelauda. Ka esitatakse valitsusele palve riiklikul tasandil ära keelata väljend „Tuleb nagu Vändrast sealaudu“.

Kohalikud on juba praegu hädas alevikus ringitiirutavate ehitusmeestega, kes, endal silmad peas põlemas, otsivad paaniliselt müütilist kogust ehitusmaterjali ning segavad sellega kohalike elu.

Otsuse taga on pikk analüüs

„Kahjuks on Vändraga pikka aega olnud seotud ütlemine „Tuleb nagu Vändrast saelaudu“, mis tekkis tänu sellele, et Vändra piirkond on olnud rikas jõgede ja metsade poolest,“ kommenteeris Vändra alevi elanik Toomas Mänd (56), kes on ka väljendi keelamise üks organisaatoritest.

„Siin parvetati kunagi ammu jõgedel palke ja ehitati kallastele saeveskeid, kus palgid laudadeks saeti.“

„Aga tänapäeva maailmas, kus kõik solvuvad kõige ja kõigi peale ning iga tööstuslik liigutus saab automaatselt külge loodusehävitamise sildi, ei saa me võtta mingisugust riski, kus mingid ekstreemaktivistid, influentserid või juutuuberid hakkavad meie vallas ringi tuiama ja nõudma metsa mahavõtmise peatamist ja saelaudade tohututes kogustes tootmise lõpetamist,“ selgitas Toomas.

Sellist vaatepilti varsti enam Vändras ei näe.

Riigil palutakse ka üldtuntud väljendi keelamist või äramuutmist

„Reaalsus on ju tegelikult see, et meil on siin üks puidutööstus, mis tõepoolest toodab muuhulgas ka saelaudu. Aga võrreldes varasema ajaga on see maht ikkagi nii väikene, et ei vääri isegi märkimist. Vaatamata sellele ei taha me võtta riski, et see asi kunagi kunstlikult suureks puhutakse kui neil mingit muud teemat parajasti hambus pole,“ märkis mees.

„Seega ei jää meil muud hetkel üle kui preventatiivselt asi enda kontrolli alla võtta – enam ei lase välja ühtegi saelauda, et mitte anda neile konti hambusse pureda ning teise meetmena saadame Vabariigi Valitsusele palve ära muuta või keelata väljend „Tuleb nagu Vändrast saelaudu“,“kommenteeris Toomas Mänd.

“Kui ära keelata ei saa, siis ehk saab selle asendada näiteks väljendiga “Tuleb nagu Vändrast värsket õhku”,” loodab mees.

„Aga kui Eestis on mõni teine koht, kes tahaks seda väljendit endale, siis meiegipoolest – võtke. Aga meie ei taha, et ilmuks kuskil mingi laululooke või ajaleheartikkel pealkirjaga „Vändra lage raiesmikul Pärnumaal“,“ sõnas Toomas.

“Võib-olla saame selle asja enne korda aetud kui moodne hullus meieni jõuab,” loodab Toomas.

SEOTUD LOOD:

Jälle pole naised rahul! Facebooki feministid nõuavad Häädemeeste nime muutmist!

Kalevi uus šokolaad on ajanud looduskaitsjad täiesti marru

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles