Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Paide puidutreial kahevahel – kas loobuda mõnest sõrmest ja sulanduda seltskonda või jäädagi kõrvalejäetuks

Jaagul on mure - kas jätkata terves tükis ja jääda võõraks või lasta mõni sõrm maha ja saada omaks.
jagamist

Paides tegutseva puidutöökoja ainuke kümne sõrmega puidutreial Jaak Tammemets on kahevahel – kas loobuda mõnest sõrmest ja sulanduda nii kollektiivi või jätta kõik sõrmed alles ning kahjuks jääda ka edaspidi seltskonnast kõrvalejäetuks.

Tammemets on puidutöökojas töötanud juba ligi 5 aastat, kuid tunneb siiamaani, et teda ei võeta endiselt omaks.

Jaak on algusest peale olnud eemaletõugatu

„Alguses arvasin ma, et asi on selles, et ma pole Paidest ega siit ümbrusest pärit. Nimelt kolisin ma siia hoopis Jõgevalt. Seal polnud enam erialast tööd ja nii sai siia tuldud. Loomulikult tundsin ma kohe algusest peale, et mind võõrastati aga panin selle nö sisserännanu- teema arvele,“ rääkis Jaak täna.

„Ega keegi mind kuidagi halvasti siin kohtle – tere ikka öeldakse ja lõunalauast ka keegi püsti ei tõuse kui mina lauda istun. Aga ajapikku sain aru, et asi ei saa olla selles, et ma võõras olen. Kurat noh, olen siin ju juba 5 aastat elanud ja töötanud – peaks nagu oma mees juba olema,“ põrutas Jaak rusikaga endale rindu.

Suitsunurgas tehtud vihje pani Jaagu mõtlema

„Paar kuud tagasi tegime meestega lõunapausi ajal suitsu ja meister siis rääkis sellel teemal, kuidas meie tooteid värvitakse. Keegi siis mainis naljaga pooleks, et eks me peaaegu kõik siin oleme tooteid ise värvida püüdnud. Kõik hakkasid naerma ja vaatasid siis veidralt minu poole,“ meenutab Jaak.

„Ma ei saanud kohe naljast aru aga hiljem kodus turgatas – loomulikult tehti nalja selle üle, kuidas nad kõik on omal sõrme või käe otsast lasknud ja siis verega tooted kokku määrinud. Alles siis sain ma aru, miks mind omaks ei ole siiamaani võetud – mul on ju kõik kümme sõrme ja kaks kätt veel alles,“ sõnas mees.

Jaak peab varsti võtma vastu otsuse

„See jäi mind tookord painama ja painab siiamaani. Ühelt poolt tahaks ju, et kõik sõrmed ja käed oleks alles, kindlam õlutki ju käes hoida aga teisalt tahaks olla seltskonnas ikkagi oma poiss, kui mõistate mind,“ selgitas Jaak oma dilemmat.

„Eks pean plussid ja miinused nüüd kirja panema ja siis otsuse tegema,“ lisas Jaak ohates ja järgmist puuklotsi pooleks lastes.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles