Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

PILTUUDIS! Põhja-Tallinna linnaosavalitsus võitleb liigniiskuse vastu tampoonide mahalaotamisega

Kuivendustööde pilootprojekt Põhja-Tallinnas.
jagamist

Tähelepanelik lugeja saatis meile fotod, kus on näha, et Põhja-Tallinnas Kopli ja Tööstuse vahelisel raudtee alal on laiali laotatud karpide viisi tampoone. Tegemist pole siiski prügi ega huligaanitsemisega, vaid nii võitleb linnaosa liigniiskuse vastu antud piirkonnas.

Samad fotod ringlevad juba ka Facebooki Kalamaja grupis (loe siit), kus need on tekitanud inimestes järgmisi emotsioone: õud, paanika, šokk, õnnetunne, tänu ja sügav kurbus. See pole siiski midagi erilist, sest taolised emotsioonid valdavad inimesi seal pidevalt ka tühisemate asjade peale.

Esmamulje võib olla petlik

Fotodel on näha, et tampoonid on laotatud laiali juhuslikult, justkui keegi oleks karpe jalaga laiali peksnud ja need läksid katki.

Märgalade kuivendusvahendite laialilaotus viitab justkui lohakusele, kuid on tegelikult sätitud täpsete teaduslike meetodite järgi paika, et tagada maksimaalne kuivatusprotsess.

Küsisime kohe ka kommentaari Põhja-Tallinna linnaosavalitsusest.

„Oleme antud asjast loomulikult teadlikud ning võime kinnitada, et tegemist ei ole ei võõraste poolt prügi mahapanekuga ega mingi vandalismiaktiga. Linnaosavalitsus viis hiljuti läbi uuringu, kus küsisime oma elanikelt, et kus nad tunnevad, et maapind on märjem ja läbipääs raskendatud,“ seisis linnaosa valitsusest tulnud vastuses.

Tampoonidel kindel eesmärk

„Selle põhjal sündis Põhja-Tallinna nö märgala kaart, mida püüame nüüd jõudumööda kuivendada. Antud projekt Kopli ja Tööstuse vahelisel alal on nö pilootprojekt, kus katsetame uudset tehnoloogiat, et piirkonda kuivaks saada,“ sõnas linnaosa esindaja oma vastuses meile.

Asi töötab!

„Seega muretsemiseks pole põhjust ja neid sealt ära korjata ka ei tohi. Neil on oma kindel eesmärk ja kui nad selle täidavad, siis on kõigil, kes antud piirkonnas liiklevad, kuivem puhtam ja mõnusam tunne,“ lisas linnaosa esindaja.

Hea lugeja! Mida arvad Sina sellest uudsest tehnoloogiast? Kas see aitab võidelda piirkonnas valitsevate märgalade vastu? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (2)

 • Chillimar

  17. mai 2019 - 15:51

  Mulle meeldib, et inimesed oskavad läheneda asjadele positiivselt ja igale asjale loogilise põõhjuse leida 😀

  Vasta
 • Torumees

  17. mai 2019 - 18:44

  Tore, et on leitud säärane innovatiivne ja uuenduslik meetod liigniiskuse vastu võitlemiseks. Oma töös tunnen tihtilugu puudust liigniiskust eemaldavatest vahenditest. Nüüd siis tean, kui vesi korteri põrandal lainetab, siis lasen perenaisel tampoone laotada.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles