Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Pisut äärmuslik? Tallinna linnavalitsus kutsus lumega võitlemiseks appi mustad jõud

Vasakul ohvrianniks toodud lammas Anu, kes peaks peatama suure lumesaju. Paremal neitsi verega maiustanud Aas.
jagamist

Tallinna linnavalitsus võttis lumeuputusega võitlemiseks kasutusele äärmuslikud abinõud – linnapea Taavi Aas veristas linnavalitsuse keldris loodusjumal Osirise auks lamba ja jõi neitsi verd.

Veel eile lõuna paiku kõlisesid Tallinna linnavalitsuses šampusepokaalid, söödi torti ja linna heakorraga tegelevad tippametnikud õnnitlesid üksteist suure sula puhul. Kõigile tundus, et nüüd lõpuks ometi saadakse lumest lahti.

Õhtuks oli linn taas lumest valge, linnaametnike meel aga süsimust

Õhtul aga hakkas taas lund sadama ja sellega vaikis ka šampusepokaalide kõlin. Linnavalitsuses võttis maad must meeleolu ja kokku kogunes taas kriisimeeskond, et arutada lumega võitlemise järgmisi samme.

„Ma kuulasin ära linna kommunaalameti juhi Ain Valdmanni lumega võitlemise raporti ning siis saimegi aru, et olukord on väga halb. Väga halb siis mitte meie mõistes, vaid selles mõttes, et linnaelanikel on halb ja hädakisa ei taha ikka kuidagi vaibuda. Ühel hetkel tõusis püsti Kalle Klandorf ja ütles, et nüüd tuleb valged siidkindad käest ära võtta ja asi tõsiselt kätte võtta,” meenutas Aas eilset kriisikoosolekut.

“Siis saigi tehtud otsus – meie endi jõududest enam ei piisa ja appi tuleb kutsuda üleloomulikud jõud,“ märkis linnapea Aas.

Ohvriand loodusjumalale

„Ohvriand on keegi, keda ohverdatakse üleloomulikele või kõrgematele jõududele nagu näiteks jumalatele, haldjatele või vaimudele nende soosingu saavutamiseks või tänuks millegi eest. Meie pöördusime nende poole palvega tuua kevad kiiremini kohale ja aidata lumel kiiremini ära sulada,“ selgitas Aas.

„Ohvrilamba leidmine oli lihtne – Keskerakonnas on mitmeid tublisid loomapidajaid ja paari tunniga oli linnavalitsuse keldris ka sobiv loom olemas. Aga keeruliseks läks Tallinna linnast neitsi leidmisega, kes oleks nõus pisut oma verd loovutama suurema eesmärgi nimel. Lõpuks me päris neitsit ei leidnudki ja valisime ühe vabatahtliku linnavalitsuse sekretäri, kes ei pidanud paljuks oma kodulinna nimel ohvriks tulema,“ märkis Aas.

Sellise mõjuvõimsa, lamba verega kirjutatud sõnumi jättis linnapea Aas Tallinna linnavalitsuse keldri seinale.

Rituaal toimus südaöösel linnavalitsuse keldris

„Ma pikemalt ei hakkaks rituaali kirjeldamisel peatumagi – niipalju võin öelda, et ega see sobivaima jumala leidmine ka kõige lihtsam polnud. Tuli välja, et otseselt lumega seotud jumalaid ajaloost väga palju teada polegi. Lõpuks guugeldasime ja leidsime, et sobivaim jumal, kelle poole pöörduda ja kellele lammas ohvrianniks tuua, oli Osiris. Tema oli surnute jumal, sureva ja taaselustuva looduse jumal, hiljem aga ka veejumal, loomisjumal ja viljaka maa ning allilma jumal,“ selgitas Aas.

„Temalt siis palusimegi, et ta päästaks valla kevade uksed ja laseks talvel lõpuks ometi minna väljateenitud puhkusele,“ märkis linnapea.

„Eks lähipäevad nüüd näita, kas ohvriannist ja neitsi vere joomisest oli ka kasu. Hoiame igal juhul pöialt ja loodame parimat,“ lisas linnapea Aas.

Ei tea, kas see on nüüd just otseselt linnavalitsuse keldris eile öösel toimunud rituaalide tulemus aga igatahes valitseb täna Tallinna linnas selge päikesepaisteline ilm.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles