Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Politsei: hetkel pole põhjust kahtlusteks, et Tartu Ülikooli maskott Tiksut oleks uimastatud ja et teda hoitaks pantvangis

jagamist

Sotsiaalmeedias on hakanud ringlema kuulujutud, nagu hoiaks Tartu Ülikool oma uut maskotti Tiksut uimastatuna pantvangis. Põhjusi selleks on väidetavalt siiski küllaga- Tiksu ülisuured pupillid, hirmul pilk, äraolev hoiak ja ka fakt, et ülikooli rektor teda füüsiliselt kinni hoiab.

Tartu politsei lükkab vähemalt esialgu need kuulujutud ümber.

Avaaktusel nähti asju

“Ausaltöelda olin täiesti šokis, kui ma Tartu Ülikooli maskott Tiksut avaaktusel nägin,” kommenteeris värskelt arstiteaduskonda astunud Maarika Tammemets (19).

“Minu vanemad on arstid ja tegelevad oma igapäevatöös narkomaanidega ja seetõttu tean võib-olla rohkem,” sõnas ta.

“See, mida mina avaaktusel nägin, pani mul igatahes kõik häirekellad helisema – ülikooli maskott tundus juba kaugelt täiesti n-ö pilves olevat ja mitte sugugi seal, kus ta vabatahtlikult olla tahaks,” ütles värske arstiteaduskonna tudeng.

Kahtlane välimus ja käitumine

“Absoluutselt kõik viitas sellele, et Tiksu on kas siis ise narkootikume tarbinud, mis on väheusutav, või siis uimastatud ülikooli poolt, mis on rohkem usutav, sest tema töö on ju tegelikult üsna stressirikas,” selgitas tudeng Tammemets oma kahtlustusi.

“Ülisuured pupillid, hirmul pilk ja äraolev hoiak,” loetles arstitudeng üles kahtlustusi.

“Muidugi võib arvata, et kõik värsked tudengid just sellised välja näevadki, aga mina selles päris kindel pole.”

Kas Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser hoiab sel pildil võimalikus narkouimas maskott Tiksut vaevu püsti ja pantvangis või mitte, selgitab välja juba lähem uurimine.

Politsei kahtlustusi ei kinnita

“Täna pole meil alust arvata, et Tartu Ülikooli värske maskott Tiksu oleks ülikooli käes pantvangis ega ka seda, et teda oleks parema käitumise nimel uimastatud,” kommenteeris Tartu politsei narkokuritegude talituse juht Toomas Jupp.

“Oleme kohtunud Tartu Ülikooli juhtkonnaga ja sealt kinnitati meile, et värske maskott viibib ülikoolis täiesti vabatahtlikult ning mingeid ained ta pole tarbinud ega pole talle neid ka pakutud,” sõnas narkokuritegude talituse juht.

Ka Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser lükkab sotsiaalmeedias levima hakanud kuulujutud ümber.

Ülikool ajab tagasi

“Ma täiesti mõistan, miks taolised kuulujutud levima on hakanud, sest tõepoolest näeb meie Tiksu välja nagu ta oleks just teinud LSD-d, seeni, kokaiini, amfetamiini, kanepit ja fentanüüli korraga, kuid reaalsus on siiski teine,” märkis rektor.

“Tartu Ülikooli avaaktusel osales tuhandeid noori ja ka meie maskotile oli see esimene avalik esinemine – loomulikult võib iga isegi professionaalne esineja taolise publiku ja pinge peale lukku minna ja näha välja selline, nagu ta nägi.”

“Kinnitan teile, et Tartu Ülikool pole oma uut maskott Tiksut mingit moodi uimastanud ega hoia teda ka pantvangis,” lisas ülikooli rektori Asser.

Hea lugeja! Sina näed Tartu Ülikooli värske maskoti Tiksu pilte avaaktusel – kas Tiksu on neil piltidel uimastatud ja viibib ülikooli pantvangis või mitte? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

Toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist! Kliki siia!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles