Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

POMMUUDIS! Jaak Joala kuju ei lammutata, Joala pea asendatakse Seederi omaga

Jaak Joala nägu asendatakse lihtsalt Helir-Valdor Seederi omaga. (foto: Indrek Pärli)
jagamist

Kui veel täna hommikul andis Viljandi linnavalitsus teada, et Joala lese soovil võidakse monument teisaldada, siis nüüd on selge, et kuju jääb ja Jaak Joala pea asendatakse Helir-Valdor Seederi omaga.

Viljandi linnapea Madis Timpson teeb veel sel nädalal linnavalitsusele ettepaneku Jaak Joala kuju samale kohale alles jätta ning viia läbi vajalikud tehnilised muudatused selleks, et kuju muuta ja alles jätta.

Mitte kõik ei kritiseeri

„Kuigi meedias on Jaak Joala kuju palju kritiseeritud, siis on palju ka neid, kes kujuga väga rahul on,“ märkis Viljandi kesklinnas elav Taavi (34).

„Näiteks on kujuga rahul kõik Viljandi koeraomanikud nagu mina, kes on linnale tänulikud, et nende koerad saavad ka pimedal ajal oma asjaajamised monumendi najal ära ajada,“ selgitas Taavi.

„Seega on see väga hea uudis, et monument alles jääb ja kui ausalt ütleme, siis vähemalt minu koera Pontu jaoks pole mingit vahet, kelle nägu sealt vastu vaatab – tema saab oma jalga tõsta ju endiselt valgustatud ja vilkuva toreda posti peale,“ lisas ta.

Jaak Joala kuju jääb alles, kuid läbib ainult väikese värskenduskuuri. (foto: Indrek Pärli)

Nägu vahetatakse ära juba uuel nädalal

„Helir-Valdor Seederi pronkskujust nägu on Mati Karminilt juba tellitud ja see jõuab siia uuel nädalal,“ märkis Viljandi linnapea Madis Timpson.

„Kuna Jaak Joala lesk nõudis, et kujul ei tohi olla kujutatud ei Jaak Joalat ega tohi see ka mängida Jaola laule, siis lisaks näo asendamisele oleme sunnitud vahetama ka helisalvestused,“ sõnas Timpson.

„Uue, Seedri näoga kuju hakkab kujust möödujatele ette mängima Helir-Valdori Seederi paremaid kõnesid ja sõnavõtte,“ selgitas linnapea.

Uue näo ja helisalvestustega kuju hakkab tööle juba järgmise nädala lõpus, lubab Viljandi linnapea.

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siiaja pane õlg alla!

Kommentaarid (5)

 • Teine Sammas

  14. jaan. 2021 - 14:30

  Ühtlasi saab kujundlikult jäädvustatud moment, kuidas Seeder on väljumas II pensionisambast 🙂

  Vasta
 • Tapeedimuster

  14. jaan. 2021 - 16:25

  Sellest ühest sambast ei piisa peab tegema ikka kaks sammast Seederi uhkuseks II pensionisamba lõhkujale. Jääb ainult imestada miks need koerad selle peale pissivad. Koeral ikka koera mõistus.

  Vasta
 • Alma

  14. jaan. 2021 - 21:08

  No muidu on ikka 2 in 1 või 3 in 1. Kuid nii väärt posti võiks kasutada vähemalt 10 in 1..
  Postament sobib väga hästi nii ausambaks, kui häbipostiks vm…Teha palju erinevaid päid ( nt poliitikute omi jpt..) ja kes võidab “nädala näo” tiitli, see nädalaks ausambasse või häbiposti koos teksti salvestisega. Tuledega antakse märku, kumbaga parasjagu tegu. Lisaks saab tulbale igaüks oma mõtteid postitada hetkel postis oleva isiku kohta. Ei mingit mahavisatud raha…

  Vasta
 • Minu nimi

  16. jaan. 2021 - 11:58

  Taavi on kergelt alaarenenud.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles