Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Räägupesa burksiputka on hädas kanepipoode puistanud näljaste politseinikega

Kanepipoode puistanud politseinikud tavatsevad pärast konfiskeeritud kraami mõjuanalüüsi minna oma nälga kustutama just Räägupesasse.
jagamist

Tallinnas Nõmme teel asuvat burksiputkat on tabanud täiesti ootamatu probleem – nimelt kimbutavad seda öösel ja päeval kanepipoode puistanud politseinikud, kes tõenäoliselt tegelevad poodidest konfiskeeritud kanepi „mõjuanalüüsimise“ ja selle tagajärgedega.

Eelmisel nädalal puistas politsei kaheksat Tallinna vanalinnas ja kesklinnas asuvat kanepitooteid müüvat poodi, sest oli alust arvata, et neis müüdavad tooted võivad sisaldada lubatust suuremal määral THC-d ehk tetrahüdrokannabinooli. Nüüd tundub, et tõepoolest sisaldaski.

Burksiputka suures hädas

„Kui ma alguses pidasin seda isegi natuke naljakaks, siis nüüd on asi ikka täiesti ülekäte juba läinud,“ kommenteeris Räägupesas teenindajana töötav Sille (22).

„Ei ole mingit vahet, olgu või öösel kell 3 – nad sajavad siia sisse vilkurite sähvides ja suure kambaga. Kõik tellivad korraga tohutu koguse toitu, siis nad itsitavad siin mitu tundi ja lahkuvad järsku kiirustades, tihti enese järelt koristamata,“ rääkis teenindaja Sille.

Asi on Sille sõnul juba nii käest ja absurdseks ära läinud, et ta on hakanud juhtumeid ka üles märkima.

Räägupesa teenindaja Sille sõnul on see laual olev kogus ühe politseiniku tavaline tellimus.

“Ei teagi, kas nutta või naerda.”

„Kui nad esimest korda tulid, siis see oli juba sama päeva õhtul kui nad neid kanepipoode puistasid. Tulid kõik siia (Põhja prefektuuri kriminaalbüroo narko- ja organiseeritud kuritegude talituse ametnikud, toim.), ülinäljased näod peas ja nõudsid süüa,“ meenutab Sille esimest juhtumit.

„Ma saan ju aru, olen noor inimene ja olen kanepit paar korda proovinud. Loomulikult tekitab see näljatunnet ja soovi kõik maailma asjad korraga ära süüa. Aga no mingi elementaarne viisakus ja käitumisnormid võiksid ju säilida,“ kurdab Sille.

„Näiteks järgmisel ööl vajusid nad jälle siia sisse ja mulle tundus, et nad olid ikka korralikult mõjuanalüüsinud konfiskeeritud kanepit, sest üle kahe tunni seisid nad kambaga menüü ees ja vaikisid. Lihtsalt vaikisid ja keegi ei isegi ei liigutanud ennast. See pani närvi ikka korralikult proovile,“ märkis Sille.

“Ma tõesti ei teadnud enam mingil hetkel, kas nutta või naerda.”

Eile, neljapäeval, puistasid kanepipoode ka maksu-ja tolliameti ametnikud. Nüüd kardab Sille, et ka nemad hakkavad burksiputkat öösiti kimbutama.

Asi on läinud ajaga hullemaks

„Räägupesa on populaarne koht, kuhu linna noored tulevad peale pidu sööma, et vähegi kainemaks saada enne kojuminekut. Me ei saa lubada endale seda, et putka ümber hiilivad öösel ja päeval ringi narkopolitseinikud, kes samuti oma näljatunnet püüavad kuidagi leevendada. See peletab ju kõik teised kliendid eemale,“ kurdab Sille.

„Viimane kord käisid nad siin eile hilisõhtul ja siis oli kõik neile nii naljakas. Itsitasid iga asja peale, mis ma neile ütlesin või küsisin. Mitte ükski neist ei saanud sõnagi suust – andsin siis neile hunniku friikartuleid kastmega ja peletasin suure harjaga nad vähemalt putkast paar meetrit eemale, et korralikud kodanikud saaksid samuti toitu tellima pääseda,“ rääkis Sille viimasest juhtumist.

„Nüüd lugesin õudusega uudistest, et eile käisid ka maksu- ja tolliameti ametnikud puistamas Tallinna kesklinnas asuvat kanepipoodi, et „kontrollida e-sigarettide ja alkoholi nõuetekohast müümist“.  Jumal küll! Mul pole mingit illusiooni, et järgmisena lendavad siia putkasse burksi nõudma just needsamad maksu-ja tolliameti ametnikud, kes ka on hakanud konfiskeeritud kraami „mõjuanalüüsima“,“ arvas Sille.

„Mul pole aimugi, millal see kõik lõpeb ja kuidas lõpeb. Minu närvid on igatahes juba viimase piirini viidud,“ lisas Sille lõpetuseks.

SEOTUD LOOD:

Täna toimuvad üle Eesti liiklustalgud, kihutajate rahustamiseks jagab politsei Xanaxit ja palderjani

Maxima poeketti saadetud kokaiinikastidest leiti banaane

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles