Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Rakvere linn kuulutas välja konkursi, et leida uus pseudoprobleem, mida aastaid menetleda

Rakvere linnavalitsus on end barrikadeerunud kodanike eest, et need ei tüütaks oma pärisprobleemidega. (foto: Vladislav Musakko)
jagamist

Riigikohus otsustas täna, et ei võta menetlusse Rakvere linna kaebust ning kohalikule lapsele võib nimeks panna Nelery. Selle peale kuulutas Rakvere linn välja konkursi, et leida uus pseudoprobleem, mida aastaid menetleda.

Ajaleht Maalehe sõnul hakkas asi 2018. aastal, kui Rakveres sündis laps, millele vanemad soovisid nimeks panna Nelery. Selline nimi aga Rakvere linnavalitsusele ei sobinud, lubati vaid ilma y-ta: Neleri. Järgnes aastaid kohtumenetlust.

Aastaid menetlemist

„Soovime lapsevanematele lapsele nime saamise puhul muidugi õnne aga linnavalitsuse vaatevinklist on asjad kehvad,“ kommenteeris Rakvere linnapea Triin Varek.

„Terve Rakvere linnavalitsus on olnud selle küsimuse lahendamisega rakkes juba pea kolm aastat ja nüüd järsku on kõik läbi,“ kurdab linnapea.

„Ütlen ausalt, tühi tunne on südames – aastaid menetlemist, vaidlemist, kohtutes käimist, tohutut paberimäärimist ja mida kõike veel on nüüdseks läbi ja terve Rakvere linnavalitsus peab nüüd täies koosseisus maha istuma ja mõtlema, et mida meil üldse edasi teha oleks,“ nendib Rakvere linnapea Varek.

Rakvere linnavalitsuse töötajad istuvad praegu jõude, sest pole midagi mõttetut menetleda. (foto: Rakvere linnavalitsuse koristaja)

Konkurss uue pseudoprobleemi leidmiseks

„Riigikohtu tänane otsus on veel küll väga värske ja peame nüüd mõned päevad ilmselt veel haavu lakkuma aga elu ei saa sellepärast seisma jääda, nagu see jäi seisma sellel perel ja lapsel, kellel polnud mitu aastat ametlikku nime,“ sõnas linnapea.

„Ühe ideena on meie tublid ametnikud käinud välja idee, et korraldaksime üle-rakverelise konkursi, kus kutsume inimesi pakkuma välja mingit muud täiesti mõttetut ja sisutut probleemi, mida saaksime siis kogu linnavalitsusega mitu head aastat jälle menetleda,“ kommenteeris linnapea.

„Seega ootamegi nüüd kõikide heade rakverelaste panust, et pakkuda meile välja ideid, millega me nüüd linnavalitsuses oma päevi sisustada võiksime,“ lisas Rakvere linnapea.

Hea lugeja! Kas Sinul oleks Rakvere linnavalitsusele välja pakkuda mingi muu idiootsus, millega nad nüüd järgmised aastad tegeleda võiksid? Anna oma ideedest märku loo all kommentaarides!

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

Kommentaarid (5)

 • Europe Rahajõgi

  9. märts 2021 - 14:33

  Kutsun kõiki rakverelasi üles liituma seltskonnaga, kes on saavutanud üüratu populaarsuse ainult tänu pseudoprobleemide tõstatamisele !

  Vasta
 • Pets

  9. märts 2021 - 21:45

  Rakvere linnavalitsus ei pea ju kaugelt otsima. Nad nagunii menetlevad pea iga-aastaselt kuuskesid.

  Vasta
 • võitja teada

  10. märts 2021 - 09:49

  Linna juriidiline osakond võtab järgmiseks ette Rakvere Lihakombinaadi logo, millel peab olema „Uhke kristlik kuusk”, mitte Tamsalust sisseimbunud võõrmõju.

  Vasta
 • maamiis

  10. märts 2021 - 14:58

  eks nad Vallimäe kõnniteedega hakka tegelema.10 aasta pärast saab ehk sinna ka ratastoolis

  Vasta
 • Riho Kukk

  10. märts 2021 - 20:14

  Laps,millele sooviti nimeks panna….Kas laps on asi?

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles