Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Sajad koolinoored üle Eesti leidsid nutika viisi, kuidas reeded koolist vabaks saada

Sajad koolinoored kogunesid täna Toompea lossi ette, et oma kuntatunnis kodutöid ette näidata. (foto: Madis Hindre, Priit Mürk)
jagamist

Samal ajal kui Stenbocki majas arutatakse seda, kuidas saaks Eesti kondiitrid ja keevitajad panna riigikoondise eest jalgpalli mängima, leidsid sajad koolinoored nutika viisi, kuidas kõik reeded koolist vabaks saada.

Tallinnas tühja Toompea lossi ees ja Tartus Raekoja platsil kogunesid täna kooliõpilased meeleavaldusele, et juhtida tähelepanu kliimamuutustele.

Kas tõesti nutikas viis, kuidas koolist pääseda?

“Teadlased on kliimakriisist rääkinud aastakümneid ja valitsused on neid aastakümneid ignoreerinud. Miks peaksime siis istuma koolis ja omandama haridust, kui haritud inimesi kuulda ei võeta? Enam pole aega oodata, et keegi teine häält teeks. Täiskasvanud ei ole probleemi tõsidust mõistnud ja neile on vaja äratuskella,” seisab noorte tänases pöördumises.

“Oleme esimene põlvkond, kes teab, et hävitame oma planeeti, ja viimane, kes midagi saab midagi ette võtta. Me näitame riigikogu ees rahumeelse protesti teel, et kliimamuutus on probleem, mida valitsusel pole õigust enam tahaplaanile jätta,” teatasid ürituse korraldajad.

Sajad noored demonstreerisid täna kaasatoodud siltidega, et kunstiõpetuse kvaliteet koolides on alla igasugust arvestust. (foto: Madis Hindre, Priit Mürk).

Tundub, et noored kooli tagasi ei lähegi

“Võttes eeskuju Greta Thunbergilt, kes algatas Fridays For Future liikumise, ja tuhandetelt noortelt üle Euroopa, astume meiegi välja selle eest, et kliimamuutust koheldaks kriisina ja sellega tegeletaks enne, kui kahju on pöördumatu. Me ei peatu enne, kui valitsused tagavad meile turvalise tuleviku,” lubasid aktsiooniga seotud noored.

Ülemaailmsed kliimastreigid Fridays For Future ehk Reeded Tuleviku Nimel tõmmati käima rootsi tüdruku Greta Thunbergi algatusel. 15-aastane tüdruk otsustas enne sügisesi parlamendivalimisi, et ei lähe enne kooli, kui valitsus otsustab kliimamuutuste vastu tõsiseid samme astuda. Kolm nädalat järjest istus ta iga ilmaga koolipingi asemel parlamendihoone ees ja nõudis muutust. Pärast valimisi on ta streikinud igal reedel.

Praeguseks on reedesed streigid levinud üle maailma ja ka Eesti kooliõpilased on aru saanud, et see on lihtsaim ja lollikindlaim viis oma reeded koolist vabaks saada.

“Oleks ma juba varem seda teadnud, et täissoditud papitükiga tühja roosa maja ees karjudes võib koolist vabaks saada, oleks ma seda juba ammu teinud,” kahetses tänasel üritusel osalenud Tallinna Reaalkooli 7.klassi õpilane Kevin-Joonas seni raisatud elu.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles