Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Sillamäel väljakaevamiste käigus leitud vuntsidega mees oli arheoloogide tähelepanust väga häiritud

Just siit arheloogid vuntsidega mehe leidsidki, mees ise oli arheloogide tähelepanust väga häiritud. (foto: Linda Vilumets)
jagamist

Pikalt kestnud väljakaevamised Sillamäel tee-ehituse käigus avastatud külakalmistul tõid arheoloogidele tavapäraste leidude kõrval ka üllatusi – näiteks leiti sealt vuntsidega mees, kes aga oli arheoloogide tähelepanust väga häiritud.

Ajaleht Põhjarannik kirjutab täna, et hunniku skelettide kõrvalt leiti väljakaevamistel ka vuntsidega mees.

Leiti skelettide hulgast

„Eelmisel neljapäeval lõpetasime, olime seal üle kuu aja,“ rääkis Sillamäe varauusaegse külakalmistu väljakaevamistel vägesid juhatanud Tartu Ülikooli luu-uurija Tõnu Kont.

„Alguses, kui pihta hakkasime, ei osanud arvata, et skelette nii palju välja tuleb, aga ida suunas liikudes oli palju pealematmisi, isegi kolmes-neljas kihis,“ meenutab luu-uurija.

„Ja ühel hetkel siis tabaski labidas midagi pehmet. Suur oli meie üllatus, kui järsku hakkas see kogu liigutama ning ajas end sealsamas kohe ka püsti,“ kommenteeris luu-uurija juhtunut.

„Loomulikult olime sekundiks väga šokeeritud aga meie ametis tuleb taolisi asju aegaajalt ikka ette.“

Maa alt paljastus vuntsidega mees

„Kui olime end pisut kogunud ja ta mullast ja liivast puhtaks rapsinud, tuli sealt kultuurikihi alt välja vanemat tüüpi vuntsidega härrasmees, kellel oli kaasas mitu pudelit viina, latt vorsti ja kuivatatud kala. Ta oli meid nähes ikka väga üllatunud,“ meenutab luu-uurija Kont.

„Siis aga köhis ta oma suu liivast puhtaks ja ootamatult hakkas meid verbaalselt ründama,“ selgitab Kont.

„Räuskama hakkas ta vene keeles, niipalju saime aru, et ta oli kuu aega tagasi tulnud ise sinna naisest rahu otsima ja rahus jooma, ajanud endale ise liiva ja mulla peale ja seal siis vaikselt olnud,“ sõnas luu-uurija.

Vunts oli vihane

„Meid süüdistas ta loomulikult selles, et olime tema rahulikku joomist rikkuma tulnud. Kui püüdsime talle selgitada, et oleme arheoloogid ja see on meie töö,  tõmbas see vanemat tüüpi härrasmees maha oma püksid, näitas meile trääsa ning kõndis vihaselt podisedes Sillamäe keskuse poole minema.“

„Meie jäime muidugi suu ammuli järgi vahtima aga ega meie ju arheoloogidena saa elusat inimest kuidagi peatada,“ lisas luu-uurija Tõnu Kont.

Ida-Virumaa politsei sõnul otsiti kirjeldustele vastavat meest Sillamäel terve päeva, kuid mingeid märke temast ei leitud. Politseiuurijate hinnangul võis mees koheselt otsida uue joomiskoha, kus puhata ning tõmmata endale taas liiva ja mulla peale, et keegi teda ei segaks.

SEOTUD LOOD:

Ida-Virumaal on Savisaare külaskäigu järel terav soolapekikriis

LAHENDUS IDA-VIRUMAA KRIISILE: kaevurid pannakse Rail Balticat ja Helsingi tunnelit kühveldama

Hakka Lugejakiri.ee jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles