Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

ŠOKK! Tudulinna kooli geograafiaõpetaja peksis gloobuse vastu lamemaalasest õpilase pead lapikuks

Maa ei ole ümmargune. See on nüüd lõplikult tõestatud.
jagamist

Täna hommikul leidis Tudulinna põhikoolis aset vahejuhtum, kus kooli geograafiaõpetaja peksis vastu 7. klassi õpilase Jürgeni pead lapikuks gloobuse. Poiss on pärit lameda maa teooriat uskuvast perekonnast ja nüüd on terve tema pere maa lapiku kujus osas 100% veendunud.

Tüli sai alguse erimeelsustest maa kuju osas.

Bensiin oli klassipõrandal alates hetkest kui õpetaja klassi astus

Geograafia tund algas täna hommikul 8.55 ning teemaks oli seekord maa kuju. Geograafiaõpetaja Maire Põõsas (62) tõi samas tunnis osalenud õpilaste sõnul tundi gloobuse, mis pani omakorda õhku ahmima Jürgeni, kelle isa on sealkandis tuntud kui lapiku maa teooria propageerija.

„Kui Maire gloobuse lauale pani tunni alguses, vakatas terve klass,“ meenutab intsidendi algust sama klassi õpilane ja läbinisti viieline Viktoria-Cäthryn. Tudulinna koolis antakse hindeid 100 palli süsteemis, seega Viktoria-Cäthryni karjäär stripparina seisab praegu  ainult tema vanuse taga.

„Kõik keerasid oma pilgud kohe Jürgeni poole, sest me teadsime, et samahästi oleks võinud meie geoõps tuua klassi pommi. Jürgen läks alguses näost punaseks, põsed läksid punni ja kõrvad hakkasid nii kiiresti edasi tagasi lehvima, et tema ees istunud Triinu jäi koheselt angiini,“ kirjeldas Viktoria-Cäthryn.

Prügikasti lennanud gloobus, mis ajas geograafiaõpetaja harja punaseks.

Edasine šokeeris isegi klassi pahapoissi Martinit

„Maire ütles meile, et täna õpime maa kuju kohta ja kui ta lisas Jürgenile otsa vaadates, et maa on loomulikult ümmargune, Jürgen plahvatas. Ta keeras ümber oma laua, viskas pinali vastu seina kildudeks ning marssis otsejoones gloobuse juurde ja viskas selle prügikasti,“ märkis klassi pahapoiss Martin.

„Ma muidu klassis eriti ei kuula aga kui taolised asjad juhtuvad, siis paneb see isegi mind hariduse vajalikkuse teemal kaasa mõtlema,“ sõnas pahapoiskene. „Olin natuke isegi kade Jürgeni peale, sest tavaliselt tegelen taoliste asjadega mina.“

Jürgen intsidendis viga ei saanud

Geograafiaõpetaja Maire vaatas Jürgeni märatsemist pealt vaikides. Ühel hetkel võttis ta gloobuse prügikastist välja ja astus juurde, kes seisis seal, tulipunane nägu ees. Poisi nägu polnud punane siiski mitte suurest vihast enam, vaid Jürgen oli kõigile eelnevalt demonstreerinud oma uusi vildikaid ja värvinud oma näo nendega ära.

„Ja siis hakkas geoõps lihtsalt Jürgenit peksma selle sama gloobusega, mille ta prügikastist välja võttis. Peksis ja peksis ja kõik vaatasid seda vaikides pealt. Ühel hetkel märkasid kõik, et Maire oli gloobuse lapikuks peksnud. Sel hetkel hakkas Jürgeni nägu särama,“ kirjeldas eskaleerunud sündmusi Viktoria-Cäthryn.

Jürgeni vanemad õpetaja vastu avaldust ei esita

„MU ISAL ON ÕIGUS, MU ISAL ONGI ÕIGUS!“ karjus Jürgen üle klassi, kui nägi, milliseks oli gloobus vastu tema pead deformeerunud.

„Alates tänasest hetkest ei usu ma enam mitte ühtegi sõna, mida meie haridussüsteem meile pähe taguda üritab. Ma luban, et kahtlen igas teie sõnas,“ karjus Jürgen lapikut gloobust võidukalt peakohal hoides.

Lapikuks muutunud gloobus on Jürgeni hinnangul ainuke vajalik tõestus, et maa tõesti ongi lapik.

Samal õhtul viis Jürgen lapiku gloobuse ka koju oma vanematele näitamiseks, kes alguses olid intsidendist väga häiritud, kuid kui mõistsid juhtunu tõelisi tagamaid, rahunesid ning ehitasid Jürgeni väikese õe tuppa lapikule gloobusele suure altari. Jürgeni väike õde magab nüüd koera juures esikus.

„Kui Jürgen sellest traumast paraneb, siis saab ta minu leivanumbri röövimise eest kindlasti lõuga. Aga praegu las naudib oma 15 minutit kuulsust,“ lubas Martin lahkelt.

Tudulinna põhikool on põhikool Ida-Viru maakonnas Alutaguse vallas Tudulinna asulas. Kool asutati 1845.

Kool suletakse täna juhtunud intsidendi tõttu 2018/19 õppeaasta lõpus.

 

SEOTUD LOOD:

KAE IMET! President Kersti Kaljulaidi selleaastane jõulukaart propageerib lameda Maa teooriat

Eesti Kurvikate Naiste Selts kaebab lamemaalased kohtusse

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (2)

 • Marika Valter

  23. mai 2019 - 14:04

  Olen Tudulinna kooli lapsevanem ning olen Teie poolt avaldatud kirjutisest väga jahmunud. Kas see peaks hea nali olema?

  Vasta
  • lugejakiri

   23. mai 2019 - 15:11

   Arvame, et peaksite olema rohkem kui jahmunud. Kas tõesti saab Tudulinnast Eesti lamemaalaste pealinn nüüd?

   Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles