Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

ŠOKK! Valitsus saadab koroonaeitajad kohustuslikus korras haiglatesse appi

Koroonaeitajad hakkavad tööle otse eesliinil ja ilma igasuguste kaitsevahenditeta - sest neile pole seda lihtsalt vaja.
jagamist

Kuna meditsiinisüsteem töötab juba viimase piiri peal ning haiglates napib personali, otsustas valitsus, et haiglatesse saadetakse kuuks ajaks kohustuslikus korras appi kõik vaktsiinivastased ja koroonaviiruse eitajad.

Tõenäoliselt juba homme saavad tuhanded Eestis elavad koroonaeitajad ja vaktsiinivastased sõnumi valitsuselt, mis käseb neil kohustuslikus korras ilmuda kuuks ajaks tööle elukohajärgsesse haiglasse.

Esimesed on juba SMSi kätte saanud

Meie toimetusega võttis täna õhtul ühendust Tallinnas Kalamajas elav täiskohaga emme ja koduperenaine Margit (nimi arusaadatavatel põhjustel muudetus, toim), kes andis teada, et tema on valitsuselt juba kutse kätte saanud.

„See käsk tuli nagu välk selgest taevast,“ kommenteeris Margit täna õhtul.

„Panin just leiva ahju ja lõpetasin uue laari kombucha ümberkallamist ning plaanisin parajasti end Youtube-is koroonaviiruse viimaste vandenõuteooriatega kurssiviimist, kui järsku piiksus mu telefon,“ meenutab Margit tänaõhtuseid sündmusi.

„Ma ei uskunud oma silmi, kui nägin seda sõnumit – valitsus oli saatnud selle mulle ja selle sisu oli, et kuna mina olen koroonaeitaja, mida ma muidugi ka olen, siis pean mina minema kuuks ajaks kohustuslikuks korras haiglasse appi!“ ahastas Margit.

Sellise sõnumi sai koroonaeitaja Margit täna. Tuhanded temasugused saavad sama sõnumi homse päeva jooksul.

Info vastab tõele

„Loomulikult helistasin ma koheselt sõnumis olnud numbrile ja sealt öeldi mulle, et jah, mina olen testgrupis ning ülejäänud vaktsiinivastased ja koroonaviiruse eitajad saavad sarnase sõnumi homse (pühapäev, toim) päeva jooksul,“ ütles Margit.

„Kui ma protesteerisin ja ütlesin, et ma ei taha tulla, siis öeldi sealt, et aga te ju ei usu viirusesse ja seega teile see külge ei hakka,“ sõnas Margit nõutult.

Helistasime info kontrollimiseks ka sotsiaalminister Tanel Kiigele, kes alguses küll punnis vastu, kuid siis tunnistas valitsuse uut kava leida haiglatesse juurde abipersonali võitlemaks koroonaviirusega.

„Olen häiritud, et see info on juba avalikkuse ette lekkinud aga kui nii on, siis olgu, selgitan,“ märkis sotsiaalminister.

Palka siiski makstakse

„Professionaalse meditsiinitöötaja väljakoolitamine võtab aega aastaid, mida meil täna kuskilt võtta pole. Küll aga on meil Eestis hunnik inimesi, kes ei usu ei vaktsiinidesse ega ka koroonaviirusesse ja seega saame just neid inimesi rakendada ka haiglates viiruse vastu võitlemisel,“ selgitas Kiik.

„Parim osa kogu teema juures on, et me ei pea neile isegi kaitsevahendeid andma – kuna neile viirus külge ei hakka, saavad nad teha seda tööd ilma kaitsevahenditeta.“

„Küll aga maksab valitsus kõigile neile kohustuslikus korras haiglasse tööle kutsututele Eesti keskmise palga,“ lisas ta.

Sotsiaalminister Tanel Kiige sõnul saavad homse päeva jooksul kohustusliku kutse üle tuhande koroonaeitaja ja vaktsiinivastase.

Hea lugeja! Mida arvad Sina valitsuse värskest plaanist saata riigi parimad ajud võitlema koroonaviirusega? Kas mõistlik või saab see meie riigile hukatuslikuks? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

Kommentaarid (2)

 • Ants Koel

  13. dets. 2020 - 16:43

  MeToo!
  Kühvelda mind koldesse, Tanel!
  Koroona on olemas, söön neid hommikul koos 5% topeltlaktoosiga piimaga. Mõnus krabisev koorik.
  Vaktsiin on nõme. Et peaksin laskma endale süstida mingit saasta ja loodan et see on sama sitt mis naaber trammis välja köhib. Maksan 10x vaktsiinidoosi hinna vabastustõendi eest, millega saaks lennukisse.

  Vasta
 • Irina

  29. dets. 2020 - 13:13

  Kes ütles et nad on riigi parimad ajud ?!?
  Just eile mõtlesin, et korona eitajaid tuleks saata haiglasse vaatama arstide ja haigete kannatusi !

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles