Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Suur lugu: 7 põhjust, miks Pelgulinnas on parem elada kui Kalamajas

Selline vaatepilt saab avaneda ainult Pelgulinnas - hea inimene jagab möödujatele õuna ja õlut. (foto: internet)
jagamist

Et ajada kahe Tallinna kõrvuti asetseva linnaosa elanikud tagajalgadele ja omavahel viimse veretilgani võitlema, toome teieni 7 põhjust, miks Pelgulinnas on parem elada kui Kalamajas.

Lisaks nende kahe linnaosa elanikele on igati loogiline, et kaklusse võiksid sekkuda ka inimesed, kes ise üldse Tallinnas ei elagi ega pole kunagi ka kumbagi linnaosa külastanud. Vahelduse ja mitmekesisuse mõttes muidugi.

Aga asja juurde. Teie ees on seitse põhjust, miks Pelgulinn on parem kui Kalamaja.

1.Pelgulinnas ei ole Eesti kõige kallim kinnisvara, Kalamajas on.

Täna võistlevad Kalamaja hinnad vabalt juba vanalinna omadega. Ostad hingehinnaga korteri ja kui just hakkab tundub, et eluke lõpuks ometi veerebki, saad aru, et parkimiskoha eest tuleb veel 30 000 eurot välja käia. Ka-Ching! Nii teeb muidugi arendaja, mitte värske elanik. Pelgus seevastu on veel hinnad üsna mõistlikul tasemel. Veel.

Selles Kalamajas asuvas majas on saadaval soklikorrusel 12-ruutmeetrine korter hinnaga ainult 257 000 eurot. Kui tahad akent ja valgust ka, maksad 100 000 juurde. (foto: Uusmaa)

2.Pelgulinnas on ruumi auto parkimiseks, Kalamajas mitte.

Auto on saatanast ja planeedi tapja. Muidugi on. Aga ju mitte enda oma, vaid kõigi teiste. Sina ju ikka tahad koju ja tööle või maale vanaema juurde sõita oma autoga. Mis puutub autodesse ja eriti nende parkimisse, siis Kalamaja on kindlasti kõige kitsam koht Eestis, kus seda teha. Kalamaja Pelgulinnas on ruumi parkimiseks kõvasti rohkem.

Selline hakkab parkimine välja nägema Kalamajas juba paari aasta pärast.

3.Kalamaja on täis ringiluusivaid vargaid, Pelgus on nad omainimesed.

Ei möödu päevagi kui ei tuleks järjekordne paaniline Facebooki postitus, kus Kalamaja kohalik on üles pildistanud kapuutsis kodaniku, kes katsub ukselinke. Vargad on aru saanud, et Kalamajas ei ela enam parmud ja vaesed luuletajad, vaid heal järjel inimesed. See omakorda on meelitanud linnaossa palju sellist elementi, kes soovivad kohalikke nende varast vabastada. Pelgulinnas on need tüübid omainimesed.

See Kalamaja hipsterite lemmikliikumisvahend pannakse siit kohe tuuri. Leida võib selle mõnest Pelgulinna korterist.

4.Pelgulinnas ei lenda helikopterid.

Kalamaja kohal tundub neid hõljuvat aga kümneid, kui nüüd Kalamaja Facebooki gruppi uskuda. Kuigi uurimistöid on tehtud mitmeid ning ka paikvaatlusi teostatud iga suvi, pole teadlased siiamaani suutnud tuvastada täpset põhjust, miks meeldib helikopteritele just Kalamaja kohal lennata. Kuni seda põhjust pole leitud, kalamajakate kannatused jätkuvad, pelgukad magavad aga rahulikku und.

Helikopterid on kalamajakate kõige suuremad vaenlased üldse.

5.Kalamajas ringi jalutades vaatab igaüks sind kui potentsiaalset pätti.

Kui eespool tõime ühe Kalamaja miinusena välja seal ringiluusivad ametilt pärispätid, siis on sellel üks suur kõrvalmõju veel. Nimelt on Kalamaja elanikud lausa nii tundlikud, et pätiks tituleeritakse juba absoluutselt igaüht, kes ei sisene iga kord linnaossa suure Kalamaja lipu ja lauluga, et kui uhke ja hää on seal elada. Kõik, kes seda ei tee, võivad aga üsna pea leida endast tehtud uduse pildi sealsamas kuulsas Kalamaja grupist, kus kirjelduseks on sinu kohta kasutatud järgmisi märksõnu: kahtlane, lonkas, imelik, vist kapuutsiga, nägu ei näinud, sõrgkang, näost kriminaalne, vang, ei meeldi, pagulane, süstis, lõgistas linke, kassimürgitaja jne.

Pätt. Või siis lihtsalt tavaline inimene kapuutsiga pusas. Kalajamas, jah, just seal, pole vahet.

6.Pelgulinnas saavad kassid ja koeranässid endiselt kõndida vabalt ringi ilma, et neid koheselt agarad loomakaitsjad „päästma“ ei hakkaks.

Kalamajas ei saa kass astuda iseseisvalt kolme sammu nii, et teda poleks kiibilt tuvastatud (jah, iga enesest lugupidava kalamaja elaniku varustuses on lemmiklooma kiibilugeja), kohitsetud, kammitud, söödetud, pildistatud ja tema omanikuga tõreletud. Palju pinget ühe tavalise kassi jaoks.

See kass teab, et saab Kalamajas liikuda ainult pilkases pimeduses kui “suured loomaarmastajad” magavad.

7.Pelgulinnas põrkavad endiselt korvpallid ja seintelt võib leida nunnut graffitit.

Kalamajas ei põrka enam pallid ega kosta laste kilkeid. Tänaval köhatatakse mantli sisse, et mitte liialt Kalamaja teises otsas, kuskil kilomeetri kaugusel elavaid inimesi häirida. Valjult kõnelejad sunnitakse vaikima pelgalt pilguga ning isegi Kalamaja enda märsilohistajad püüavad kodulinnaossa sisenedes märssi vähem mürategevalt lohistada.

Kommentaarid on liigsed. (foto: internet)

Hea lugeja! Kas oskad ehk ise ka mõne põhjuse veel välja tuua, miks Pelgulinnas on parem elada kui Kalamajas. Üldise vaidluse mõttes pole hea neid põhjuseid enda teada hoida – seega pane need aga julgelt kirja loo alla kommentaaridesse!

 

SEOTUD LOOD:

Vanasõna leidis taas kinnitust: kui Koplis või Kalamajas põleb, on oodata kinnisvaraarendust

Kalamajas autosse sisse murdnud vargad parandasid kogemata pagasniku luku

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Eestis peaks kehtestama abieluvõrdsuse aka homoabielu?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles