Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Taavi Aas keelas lendamise seitsmel linnuliigil

Taavi Aasa sõnul võib käo lennukeeld jääda kehtima kuni sügiseni. (foto: Siim Lõvi)
jagamist

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas allkirjastas korralduse, millega ei tohi Eestis alates tänasest lennata seitse kõrge koroona haigestumisriskiga linnuliiki. Ülejäänud linnuliikidel pärast eriolukorra lõppemist lennupiiranguid enam pole.

Lendamine on tänasest jätkuvalt keelatud tuvil, toonekurel, käol, kajakal, rähnil, harakal ning flamingol.

Kannavad viirust edasi

„Viiruse leviku pidurdamiseks saame esmalt avada lennuliikluse lindudele, kes ei kujuta inimestele ega teistele lindudele ohtu,“ märkis minister Aas, kelle haldusalasse jääb ka Eesti õhuruumi haldamine ja lennuliikluse korraldamine.

„Selguse huvides rõhutan, et kuigi korraldusega keelame hetkel lendamise seitsmele linnuliigile, siis prognoositult võib juba lähipäevil olla ornitoloogiline olukord piisavalt paranenud, et saame ka neile lennuload anda,“ märkis Aas.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium lähtub linnuliikidele lennuloa andmisel konkreetse linnu käitumisest.

Kägu tõenäoliselt lennuluba ei saagi

Küsimusele, et miks on nimekirjas flamingo, vastas minister Taavi Aas nii: „Selles nimekirjas on tervelt 7 linnuliiki ja teie küsite ikka ainult selle ühe kohta?“ vastas Aas meie küsimusele küsimusega.

„Aga ministeeriumis sai tehtud põhjalik analüüs, mille alusel keelud peale pandi. Kõik need linnud puutuvad palju kokku ka inimestega ning võivad seega väga lihtsalt ka viirust edasi kanda,“ selgitas Aas.

Linnuriigi persevest kägu ei pruugi sel suvel lennuluba saadagi.

„Kui teised kuus linnuliiki võivad saada lennuloa juba lähiajal, siis kägu tõenäoliselt jääb sel suvel üldse loata oma väga kahtlase eluviisi tõttu, kus ta liigub palju võõraste pesade vahel ja on seega eriti kõrge riskiga lind,“ sõnas Aas.

Majandus- ja taristuministri sõnul on kindlasti tervitatav, et ka linnud soovivad peale eriolukorda taas ringi lendama hakata. „Sellegipoolest peame tegema seda järk-järgult ning lähtudes teiste riikide ornitoloogilisest olukorrast,“ ütles ta.

„Kuna iga uus leevendus toob kaasa kontaktide kasvu ja võib seega suurendada ka haigestumist, saame läheneda samm-sammult,“ lisas Aas.

Hakka meie jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (2)

  • Karin

    27. mai 2020 - 20:25

    Miks me tegeleme pseudoprolbleemiga. Miks ei panda lennukeeldu mutukatele, eelkõige sääskedele. Siin on juba nii palav, vaid nädal-kaks eriolukorrast möödas! Putukate-mutukate küsimus on läbi käinud küll Euroopa Nõukogust, CIA on Ameerikas saanud loa isetegevust rakendada, aga meil? Mesilaste vastu on kehtestatud piiranguid (mis on vale minu meelest, saame neist kasu rohkem kui kahju ju), mis iseenesest on rakendunud ja ennast taastootvad. Aga sääsed? Miks peab lihtrahvas kannatama? Ikka veel?

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles