Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Taga targemaks – lasteaed keelas andmekaitseseadusele viidates ära laste lasteaeda toomise!

Pilt ei pruugi olla illustreeriv! Just siia kohta tahetakse püstitada 3 meetri kõrgune läbipaistmatu aed.
jagamist

Üks Tallinna lasteaed (nimi toimetusele teada) keelas isikuandmete kaitse seadusele ja andmekaitse üldmäärusele viidates ära alaealiste laste lasteaeda toomise. Põhjus proosaline – tagajärjed võivad olla ettearvamatud.

Antud lasteaed alustas sellest, et hoolekogu nõudmisel keelati ära lasteaia pidudel laste pildistamine ja filmimine. Kuna aga lapsevanemad on kavalad, siis leidus ikkagi keelust üleastujaid, kes hõlma alt või siis Google’i prillidega laste esinemisi filmisid.

Lasteaia juhataja avastas oma õuduseks, et nende rühma jõulupidude salvestustest sai mustal turul minev kaup. „Me ei saa sellist asja lubada, et videoülesvõtted meie hoolealustest levivad niimoodi majast välja. Inimesi on igasuguseid ning kunagi ei või teada, mis otstarbel kodudes neid videoid kasutatakse,” põhjendas andmekaitsesadusele viidates tundmatuks jääda sooviv lasteaia direktor.

Keelud aitavad kõige vastu

„Lõpuks ei jäänudki meil muud üle, kui keelata ära laste lasteada toomine,” ütles direktor. „Vaid nii saame olla veendunud, et avalikkuse ette ei leki infot laste kohta, kes lasteaias käivad. Alati võib leiduda mõni pahatahtlik inimene, kes lasteaia ees põõsast salaja saabuvaid väikelapsi filmib”.

Niivõrd kategoorilist jäädvustamise keelamist nõuab direktori sõnul seadus. „Olen ajanud näpuga järge isikuandmete kaitse seaduses ning talitame üksnes selle alusel. Praegu te naerate, aga kui tuleb välja, et neljakümne aasta pärast saab teie laps presidendiks, kas te arvate siis, et tal on hea meel, kui kuskilt arhiivisügavustest kaevatakse välja videod lontis sipupükstes ja lumehelbekesekostüümis viisi mittepidavast riigipeast? Juba ainuüksi mõte sellisest võimalusest toob mulle kananaha ihule!” ütles direktor.

Lasteaed piiratakse kõrge läbipaistmatu aiaga

Direktori sõnul on plaanis rajada parklast kuni lasteaiani musta kilega ning fooliumiga seestpoolt kaetud tunnel, mille kaudu on võimalik lapsevanematel koos oma võsukestega turvaliselt lasteaeda siseneda.

„Esialgu lasteaia ruumides tulesid põlema ei panda, mille tõttu on salakaameratega salvestamine keerulisem. Lisaks mängib kogu aeg ruumides vali muusika, et ka jutu salvestamine võimalikult keeruliseks teha,“ selgitas ta.

Lasteaia direktor loodab lapsevanemate mõistvale suhtumisele ning tunneli ehitamist alustatakse kohe, kui linnavalitsus on detailplaneeringu kinnitanud ning ehitushanke võitja välja kuulutanud.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles