Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Täitsa lolliks läinud? Tallinna linnavalitsus plaanib teisaldada Russalka monumendi

Selline näeb Russalka praegu omal kohal välja. Varsti viiakse see siit minema. foto: Kadi-Liis Koppel
jagamist

Suvel kinnitas Tallinna linn, et Reidi teed lõpetava Russalka ristmiku ehitusega ei saa alustada enne, kui lõppeb Gonsiori tänava remont. Nüüd on remont lõppenud ja Reidi tee ehitus algab, kuid avalikult pole veel välja öeldud seda, et teisaldada plaanitakse Russalka monument.

„Russalka kuju on olnud siin juba päris kaua aega ja meie eksperdid on öelnud, et ühele kujule pole kasulik liiga kaua ühe koha peal seista. Viimane hea näide oli Pronkssõdur, mis oli ka liiga kaua ühe koha peal ja vaadake, mis jama sellest tuli,“ kommenteeris Tallinna kommunaalameti juhataja Ain Valdmann.

Valdmanni sõnul rahunesid inimesed kohe maha kui Pronkssõdur uude kohta viidi. „Meil on nüüd plaan, et teisaldame selle Russalka monumendi ja viime selle Pronkssõduri asemele. Pronkssõduri viime omakorda Lihulasse ja paneme sinna selle EKRE monumendi asemele. EKRE monumendi paneme veoauto kasti ja saadame Lätti ringtuurile paariks aastaks,“ selgitas Valdmann monumentidega tehtavate tööde plaani.

Selline hakkab Russalka Pronkssõduri asemel välja nägema Tallinna linnaarhitekti arvates.

Kuid miks paljudele inimestele nii tähtis ja kallis Russalka monument teisaldatakse?

„Reidi tee ehitamisel peame me meeles pidama 2019. aasta juulikuist üldlaulupidu. Laulupeo ajaks peab Russalka ristmik olema valmis, kuid kuna Gonsiori tänava remont venis ja venis, siis me oleme lihtsalt nii graafikust maas juba. Ja no mis ta seal ikka ees on meil – segab ehitustöid ja on üldse jalus, parem on ta üldse eest ära viia, et saaksime rahus ehitada siin,“ sõnas Valdmann.

“Ja pealegi pole vaja kaua norus olla – üsna pea paneme merre Tauno Kangro Kalevipoja kuju, nii et kui Kadrioru pargist alla kõnnid, siis on Russalka asemel meres näha just Kangro meistriteost – kõik võidavad,” rõõmustas Valdmann.

Selline hakkab tulevikus nägema välja jalutuskäik Kadrioru pargist alla mere äärde. Jube, onju?

Suva see monument, peaasi, et pumpla tuleb?

„Kokku kestab Reidi tee ehitus 550 päeva, mille käigus valmivad tänapäevased liikluslahendused sadamast väljuvatele autodele, rannapromenaad, puhkeala ning tartaanrajad sörkijatele. Veel valmib Reidi teega seoses sadevete pumpla, mis peaks aitama paremini toime tulla Tuukri tänava piirkonna uputusprobleemidega,“ märkis Valdmann.

„Need on sinna vajalikud asjad, mitte mingi monument. Venelased saavad oma pulmapilte mujal ka teha, näiteks linnavalitsuse ees,“ lisas Valdmann.

Hea Lugejakirja lugeja – anna loo all kommentaarides märku, mida arvad sina Tallinna Linnavalitsuse plaanist Russalka monument teisaldada?

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles