Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Taksojuht Arkadi investeerimissoovitus: nüüd on õige hetk Bitcoini osta!

Arkadi väitel tasub nüüd just osta Bitcoini kui veri on tänavatel.
jagamist

Tallinnas juba üle 30 aasta taksot sõitnud ja koristajatest pankuriteni sõidutanud taksojuht Arkadi teab investeerimismaailmast kõike – tema viimane soovitus on panna kõik oma säästud kohe Bitcoini.

Kohtume Arkadiga Pärnu maanteel Lastemaailma ees. Tema Toyota on puhas kui prillikivi – kõik läigib ja autos sees lõhnab nagu Orto tehases. Mõnus.

Ütleme Arkadile aadressi, kuhu sõita tahame ja küsime temalt algatuseks, kuidas ka muidu läheb.

„Ainult loll ei ostaks praegu Bitcoini või teisi krüptorahasid – kõik krüptorahad  on kukkunud peaaegu põhja ja nagu kõik teavad, siis investeerimises kehtib ainult üks kuldreegel – osta siis kui veri on tänavatel,“ põrutab taksojuht Arkadi enesekindlalt meile vastuseks. Oleme pisut hämmelduses aga kuulame teda edasi.

Arkadi investeerimisminevik pole siiski plekitu

„Mina alustasin aktiivse investeerimisega 1998.aasta suvel, täpselt enne Venemaa kriisi. Jah, kõik senised säästud kadusid nagu tina tuhka aga see oli hea õppetund. Iga algaja investor peaks sellise asja läbi elama,“ märgib Arkadi.

„Siis kogusin paar aastat raha ja investeerisin kõik dot com ettevõtetesse USA-s.  Kui see mull lõhkes aastal 2000, siis ma ei näinud kaks nädalat mitte midagi – naine peksis mu kodus nii läbi kõigi säästude ärapõletamise eest. Aga õppetunnina ta kirja läks,“ sõnas ta.

Vahetame omavahel imestunud pilke, kuid ei ütle midagi. Arkadi autos mängib mahe jazzmuusika.

„Seejärel võtsin ma aja natuke maha ja hakkasin aktiivselt raha koguma jälle taksosõiduga. Kogusin lausa 7 aastat ja päris kena kopikas sai kõrval pandud. Siis jäi mulle silma, et kinnisvara on parim investeering. Saigi ostetud kokku paar maja, 10 korterit ja paljud maad –  kõik Tallinnast väljaspool, sest linnas oli kõik juba ära ostetud või liiga kallis. Ega see litakas siis kaua oodata andnud – 2008.aastal kuulutasin välja eraisiku pankroti ja pank võttis kogu kinnisvara ära endale võlgade katteks. Aga õppetund missugune – et ei tasu ikka oodata 7 aastat, pigem investeeri kohe,“ rääkis Arkadi.

Arkadi oma Toyotas.

Naine enam investeerimisotsuseid ei sega

Arkadil naist enam segamas pole ja ta on nüüd 10 aastat võlgu maksnud ja vaikselt raha kõrvale pannud aga investeerimist ta muidugi unustanud pole.

„Just selle aasta alguses võtsin ma peale mingid nolgid, kes tahtsid sõita Paldiskisse. Uurisin siis neilt, et mis seal head on. Poisid vastasid, et nad tegelevad krüptoraha kaevandamisega ja et mina peaks ka investeerima krüptorahadesse, sest on õige aeg. Ega ma pimesi kedagi ei usalda ja sai omal käel uurimistööd tehtud nädal paar, internetis muidugi,“ sõnas ta.

Noogutame kaasa.

Arkadi hakkab lähenema meie sihtkohale. Tunneme hinges natuke kurbust, et sõit juba läbi saab. Kuid Arkadi ise on väsimatu.

„Ja no mida kuradit, puhas kullaauk ju – ma magasin küll maha selle krüptoraha alguse aga enam ma nii loll ei ole. Nüüd on krüptod peaaegu põhjas ja just nüüd on õige aeg neid massiliselt ka ostma hakata. Ma olen aastatega korraliku rasva kogunud ja panen kõik kohe krüptosse,“ kinnitab Arkadi väga enesekindlalt.

„Jah, mõned väiksemad vead on minevikus olnud kogu selle investeerimisvärgiga aga see lõpeb nüüd – olen leidnud oma kullaaugu ja siin on eksimise võimalus nullilähedane, riske praktiliselt pole,“ lisas Arkadi elutargalt.

Sõit lõpeb ja maksame Arkadile taksomeetril täis tiksunud summa.

„Ma hoian ikka silmad ja kõrvad lahti ja kui miskit head veel tuleb, siis annan teile ka teada, onju!“ hüüatab Arkadi meile autoaknast järele lehvitades kui taksost välja astume.

Soovime Arkadile edu ja astume segaste tunnetega kõrvaltänavale.

Mis just juhtus? Kas oleme midagi maha maganud? Pea käib pisut ringi ja tunnete virvarr segab loogilist mõtlemist. Vist sellepärast, et Arkadi jutt oli sorav ja mõjus usaldusväärsena. Temast õhkus tõelist investeerimisenesekindlust ja päris kindlasti langesime tema sarmika olemuse lõksu.

Nendime omavahel, et autost väljaastumine oli nagu roosa mulli lõhkemine – vastu lõid tänavamüra ja diislihais, vastutulevad inimesed  tundusid kurjad ning hoolimatud.

Tahtsime mõlemad koheselt tagasi sinna, kus oli hea soe, kus jutt jooksis ja mängis mõnus pehme muusika – Arkadi Eldoraadosse.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles