Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

TALLINN RAHUSTAB ELANIKKE: me saame tänase lumetormiga hakkama!

Olukord Tallinnas on hetkel pinev - tänavatel on juba märgata lund. (foto: Hendrik Osula)
jagamist

Tallinna linnavalitsus andis elanikele teada, et see valge ollus, mis taevast täna alla sajab, on tõepoolest lumi ning et tänane lumetorm on igati kontrolli all.

Linnavalitsuse sõnul on ootel kokku 77 tehnikaühikut (s.h 47 puisturit, 30 multifunktsionaalset mehhanismi) ja 43 käsitööbrigaadi ning  täiendav lumekoristustehnika – kuus laadurit, viis lumepuhurit ja 17 kallurit.

Tegemist kindlasti lumega

„Kõigepealt tahaksin ma Tallinna elanikud maha rahustada – lõpuks ometi on meil vastaseks lumetorm, millest me võime jagu saada,“ ütles abilinnapea Kalle Klandorf.

„Saime täna hommikul Riiklikult Ilmateenistuselt kinnituse, et see valge asi, mida linlased täna hommikul ärgates märgata võisid, on tõepoolest lumi,“ sõnas Klandorf.

„Teiseks tahan ma kinnitada isiklikult igale linlasele, et me saame tänase lumetormiga hakkama!“ lubab abilinnapea.

“Me oleme varem palju saanud meedias peksta selle eest, et jääme lumekoristusega hätta või hiljaks. Aga mitte seekord, oo ei! Seekord on meil varus lausa 500 000 eurot ja hunnik tehnikat!“

Tehnika kõrgendatud valmisolekus

„Mehed istuvad hetkel meil garaaži all, jalg sõna otseses mõttes gaasipedaalil ja tuuritavad entusiastlikult kohapeal,“ kommenteeris Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf tänast lumetormi linnas.

„Nii kui lund on tänavatel niipalju, et seda on juba palja silmaga näha, nii mehed ka linna peale laiali lendavad!“ kinnitab Klandorf.

Küsimusele, et mis saab siis, kui veel kõvemini lund sadama hakkab, vastas Klandorf nii: „Eks tänane olukorda näita, kas see on piir või mitte. Kui nüüd sellest piirist üle läheb see lumesadu, siis aidaku meid kõiki kevad!“ lisas abilinnapea Klandorf.

Hea lugeja! Anna meile loo all kommentaarides märku, kuidas Sina tänase lumetormiga tööle jõudsid ja kas lund nähes olid väga ehmunud?

 

SEOTUD LOOD

SUUR LUGU: Tallinna linn hakkab ise kunstlund tootma, et lumekoristustehnika rooste ei läheks

Tallinna kommunaalamet: kevadel naerame me kõik koos selle praeguse lumeuputuse üle

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (3)

 • Mati Siil

  5. veebr. 2020 - 15:51

  Lumetorm oli sedavõrd raju ja võttis silme eest valgeks ja põlved nõrgaks.
  Pöördusin ukselt otsejoones tagasi ja hakkasin otsima oma vammust.

  Vasta
 • kits Katja

  5. veebr. 2020 - 16:05

  …tore, et meil niivõrd asjalik linnavalitsus täna ametis on ikkagi siiamaani ja, et need reformarid ja muud tagurlikud jõud, nagu illuminaadid ja jürilinalased ei ole seda ilusat asja veel ära kaaberdanud. See ilus asi on edgari istutatud ja õnneks see õitseb täies ilus siiamaani. Läksin siis kah täna hommikul linna peale seda suurt lumeüliküllust imetellema ja nägin rõõmsate nägudega linnaelanikke aga pahurate ja tigedate nägudega kojamehi, kes nüüd peavad ju tööle hakkama suurte lumelabidatega Aga rõõmsate inimeste seas nägin arvatavalt ka perekond Veerpalusid, kes nüüd saavad jälle suusad alla panna ja medaleid nõutama minna, et eesti rahval oleks jälle, mille üle uhkust tunda. Nägin enda arvates linna peal rõõmsa näoga ringi kõndimas ka meie head katoliiklast varrot, arvan, et tema hea tuju põhjusex on see, et nüüd valge lume taustal on kõik peded ja geid ja homod hästi nähtavad ja kuna varro neile pidevalt mõtleb, siis oli see tänane hommik üks selle aasta ilusamaid hommikuid tema jaoks… vot sihuke tore päev siis täna

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles