Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Tallinna linnapea Taavi Aas kuulutab uue aasta välja linna jõulukuuse ladvast

Linnapea Taavi Aasa sõnul läksid proovid Raekoja platsil väga hästi - turistid olid vaimustusest põlvili.
jagamist

Tallinna linnapea Taavi Aasal läks jõulurahu väljakuulutamine kõrgelt vanalinna rõdult nii hästi, et nüüd soovib ta iseennast üle trumbata – mees on otsustanud täpselt täna südaööl kuulutada välja uue aasta tuleku raekoja platsi kuuse ladvast.

Tallinna linn paigaldas juba nädal tagasi kuuse juurde spetsiaalse trepi, mille idee laenati lennukite pardalemineku lahenduselt.  „Nüüd olemegi seda igal õhtul testinud ja proovikõnet pidanud, kõik läheb sujuvalt,“ märkis Aas.

„Olin tõesti pisarateni liigutatud selles rahvahulgast ja nende reaktsioonist, kui sain jõululaupäeva keskpäeval kuulutada välja jõulurahu ning lugeda traditsiooni kohaselt Raekoja aknalt linnarahvale ajaloolise jõulurahusõnumi,“ ütles Aas.

Kes oleks võinud arvata, et rahva peale kuskilt kõrgelt rõdult karjumine ja loengu pidamine võib olla nii inspireeriv! (foto: ERR)

„Siis tekkiski meil meeskonnas mõte, et mis oleks kui tekitaks juurde veel ühe traditsiooni – sellise, kus mina kui linnapea, kuulutan välja ka uue aasta ja loen kõrgelt oma linnaalamatele peale vaadates viimaseid sekundeid. Aga seda sama uuesti rõdult teha ei tundunud hea mõte – inimesed on seda juba näinud ja võib-olla suures aastavahetusemöllus mind ka ei märgataks eriti,“ selgitas Taavi Aas.

„Aga kui ma pean linnaelanikele enne südaööd tunnise loengu selle kohta kui hea on Tallinnas elada ja kui palju praegune linnavalitsus minuga eesotsas on teinud tavalise linlase jaoks, siis see peaks olema just see präänik, mida iga kohaletulnu ootab ja väärib,“ arvas Aas.

Taavi Aas alustab oma kõnega Raekoja platsi kuuse ladvast täna õhtul täpselt kell 23.00. Kell 00.00 kuulutab Aas uue aasta saabunuks, misjärel linnapea lubab inimestel lõpuks ka uut aastat tähistama hakata. Inimestel palutakse püsida vaikselt ja ilma kärata oma kohal platsil ajavahemikus 23.00-00.05.

1 kommentaar

  • Edgar Kriimsilm

    31. dets. 2018 - 14:24

    Et Taavi Aasa turvalisus Raekoja platsi K-kuuse ladvas oleks tagatud, rentisin linnavalitsusele sümboolse tasu eest oma bioonilise kuusejala. Nüüd vöib julgelt öelda ,et ,,head vanaaasta lõppu ja toredat uut aastat,,…Tehtud.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles