Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Tallinna linnavalitsus leidis geniaalse lahenduse jõulumasenduses linlaste vastu võitlemiseks

Linnapea Taavi Aas ja teised linnavalitsuse liikmed tutvustamas uusi rõõmukotte linnavalitsuse pressikonverentsil.
jagamist

Täna esitles Tallinna linnapea Taavi Aas uut lahendust, kuidas võidelda linnas leviva jõulumasenduse vastu ning muuta Tallinna linn ja selle elanikud turistide jaoks vastuvõetavamaks. Linlastele soovitatakse tungivalt tõmmata pähe rõõmsa näoga paberkotid.

„Me kõik teame, et meie pealinn on jätkuvalt atraktiivne välisturistide jaoks ning neile meeldib eriti just meie kaunis vanalinn. Ainuke probleem on meie masendunud nägudega linnakodanikud, kes rikuvad turistide jõulumeeleolu,“ märkis Taavi Aas tänasel pressikonverentsil.

Turistid kaebasid linlaste peale

„Oleme turistidelt saanud juba palju kaebusi, et linn on ilus aga inimesed mornid. Oli aeg midagi selles osas ette võtta ja täna esitlemegi meie hinnangul lausa geniaalset lahendust – rõõmsate nägudega paberkotid igale linlasele,“ rõõmustas Aas.

Linnapea Taavi Aasa märg unenägu õigest tallinlasest – vait, alandlik, naerunäoga, õnnelik ja ei nurise linnavalitsuse üle, sest paberkoti seest tulevast jutust pole midagi aru saada. Ja loomulikult linna logoga.

„Eestlast sa juba niisama naeratama ei pane, ma tean seda, sest olen oma suurepärase tööga seda juba proovinud ja läbi kukkunud. Lihtsam on eestlasele kott pähe tõmmata ja las ta siis toriseb ja masetseb seal kotis sees aga välja paistab ta nagu üks Tallinna linna alandlik kodanik paistma peaks – rõõmus ja õnnelik,“ märkis Aas.

Rõõmsa näoga kotid on tasuta kättesaadavad igale linlasele

„Praegune plaan näeb ette seda ,et linnavalitsus paneb üles iga linna prügikasti juurde vastavad rõõmukotijagamiskastid. Samad kastid paigaldatakse näiteks ka koerte mänguväljakute juurde koerasitakilekottide kastide kõrvale,“ selgitas Aas. „Ainuke hoiatus linlastele on, et olge siis tähelepanelikud, et te valet kotti endale pähe ei tõmba!“

Iga masendunud linlane saab oma paberkoti lihtsasti tänavalt kätte. Tuleb ainult ise tubli olla ja kott pähe tõmmata endale ja oma perele. Kõik üldisema heaolu nimel.

„Kotid on igati praktilised – lisaks peamisele funktsioonile – et inimesed ei paistaks nii masendunud, mossis ja koledad välja, saavad linlased neid kasutada ka oma sisseostude tassimiseks,“ sõnas Aas.

Projekti “Paneme iga tallinlase naeratama!” eelarve on 2 miljonit eurot, millest 700 000 on Keskerakonnale lojaalse reklaamibüroo tasu. Ülejäänu eest ostetakse ja prinditakse paberkotid ning paigaldatakse kottide jagamiskastid.

“Loomulikult maksavad kogu selle asja kinni linna maksumaksjad – rõõmsaks ja õnnelikuks tegemine ei saa olla ju tasuta,” märkis Aas.

„Aga mis peamine – projektist võidavad kõik – turistidele tundub meie linn kohe hulga rõõmsam, Keskerakonna reklaamibüroo saab linnalt jälle suure hulga legaalset raha ja Tallinna linna elanikud saavad tasuta paberkoti,“ lisas Aas.

Hea lugeja! Anna meile loo all kommentaarides märku, kas Sina kannaksid seda paberkotti peas, et teha rõõmsamaks meie kaunist linna külastavate turistide ja linnapea Taavi Aasa päev?

 

1 kommentaar

  • tõnis

    10. dets. 2018 - 16:29

    Einoh, miks ka mitte. Ära on tüüdanud see virin, et oleme kõik nii mornid. Siis ei pea ka juuksuris enam käima.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles