Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Tallinna loomaaed saab endale lähiajal mammutid

Selline imetabane loom hakkab varsti kaunistama ka Tallinna loomaaeda!
jagamist

Tallinna loomaaed ei väsi üllatamast – alles viidi Tšehhi seksiturismireisile amuuri tiiger Pootsman ja nüüd teatati, et peagi jalutavad Õismäel elevandiaedikus ringi tuhandeid aastaid tagasi väljasurnud imeloomad.

Jah, nüüd on asi ametlik – Tallinna loomaaed saab endale mammutid, kelle näitamisest loodetakse järgmisel aastal koguda rekordiline piletitulu. Aga kõik ei olegi nii keeruline, kui esmapilgul paista võib.

Kuidas see siis võimalik on?

“No selge on see, et me ei hakka siin midagi ega kedagi kloonima. See oleks ebaeetiline ja ohtlik. Kõik on ju “Jurassic Parki” filmi näinud. Me ei taha, et pool Tallinnat oleks verejanulisi dinosaurusi ja mõõkhambulisi leemureid täis,” ütles Tallinna loomaia direktor Tiit Maran naerdes.

„Asi on tegelikult üsna lihtne – meil on olemas elevandid, kellest peagi saavad mammutid. Ja seda väga lihtsa vaeva ja väga madalate kuludega,“ märkis Maran.

Nii võtab mammut vaikselt vaikselt oma kuju – pea on juba karvane.

Imeloo taga on uus juuksekasvuhormoon

Kuuldavasti on asja taga loomaaia uus sponsorfirma, kes toodab juuksehooldusvahendeid.

“Jah, nii on,” kinnitab ka Maran. “Veterinaarid ja hooldajad võiavad juba mitu kuud meie elevante kiilakatele mõeldud juuksekasvu kiirendajaga ja peab ütlema, et tulemused on suurepärased. Elevandid võtavad vaikselt mammutite kuju ja kui karvakasv on täielik, kleebime neile külge ka suured plastmassist võhad – siis ei erista neid mammutitest enam miski,” arvas loomaaia direktor.

Kõige edukamalt on seni läinud noorelevantidega – juuksekasvuhormoon on neile väga hästi mõjunud ja loomadel on juba peaaegu terve keha kaetud mammutilaadse karvkattega.

Tõepoolest, elevandimajas tatsavad ringi juba üsna kähara karvastikuga vandisted, londid nagu karvased boamaod aplalt toitu haaramas. Elevante ennast ei paista tugevnenud karvakasv üldse häirivat, vastupidi – nii mõnigi loom laseb oma vastkasvanud karval rõõmsalt tuules lehvida.

Mammuteid näeb järgmisel aastal

“Võib-olla pool aastat veel ja veidi kasvuhormooni siia-sinna, siis on meil ainukesena maailmas oma mammutid,” teatab naeratades ligi astunud loomaaia peaveterinaar Tõnis, kel aga pikemaks jutuks aega ei ole, töö ootab. Juba ta kiirustabki minema elevandiaediku poole, suur juuksekasvu soodustavat salvi täis ämber käes kõlkumas.

Kui karvakasvuprojekt on edukalt lõpetatud siis kinnitatakse elevandi külge suured plastmassist võhad ja mammut on valmis. Selline hakkab välja nägema ka Tallinna loomaaia elevant kui transformatsioon on täielikult lõpuni viidud.

Projekt ei lähe siiski viperusteta

„Meie ainukeseks probleemiks täna on see, et Tallinna kiilakad on kuskilt kõlakaid kuulnud meie edukast projektist ja luusivad nüüd tihti ringi siin elevandiaediku juures, lootes ise ka meie imevõiet endale napsata,“ kurtis Tiit Maran. “Häda on neil nii suur, et kipuvad isegi öösel üle aia ronima siia.”

Loomaaia direktori hinnangul võib esimesi (elevant)mammuteid näha juba järgmise aasta suvel või sügisel.

Leopold Aguraiuja, Lugejakirja uurivajakirjanik

1 kommentaar

  • Tiit Zoo

    23. dets. 2018 - 18:48

    Minu abikaasa on vegan ja töötab Tallinna loomaaias talitajana.. Selge..Juhtuski see, .Nüüd siis saan ma ka lõpuks teada, miks tal järsku habe kasvama hakkas. Selg, peopesad ja taguots karvaseks on läinud…muudest kehaosadest ei tahakski nagu rääkida ,,horror,,…Tänan suurepärast ja alati ainult tõest ,,Lugejakirja.eed,, kasuliku informatsiooni eest, Poleks seda artiklit lugenud, oleks meil juba suur tüli majas olnud, et pagan, mis toimub, mis jama on, mingi MMSi kõrvalmõju või midagi on vaktsineerimisega valesti või on keegi meist geydega intiimselt suhelnud vms. seekord vedas , Löpp hea, Koik hea.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles