Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Tallinna vanalinna elanikud kurdavad: vaikus tänavatel on kahtlane

Vanalinna tänavatel valitseb vaikus - keegi ei oksenda, karju ega kuse seintele. Täielik idüll? Vale - kohalike jaoks košmaar!
jagamist

Kui varem kurtsid Tallinna vanalinna elanikud pideva lärmi üle, siis nüüd on uus mure – totaalne vaikus on kahtlane, sest pidevalt närib teadmatus, mis seal vaikuses toimub.

Vanalinna elanikud on teinud ka vastava pöördumise linnavalitsuse poole, et vähemalt mingitel  valvejoodikutel lastaks öistel linnatänavatel ringi kooserdada. Seni tulutult.

Ka rikkad nutavad

„Ütlen ausalt – ma pole eriolukorra kehtestamisest alates sõbagi silmale saanud,“ kurdab vanalinnas elav Toomas (46).

„Varem kuulsin ma läbi une, et minu Porsche peale kusetakse või kelle sõbranna lits on, siis loomulikult see lärm ja huligaanitsemine häiris tugevalt,“ meenutab Toomas.

„Aga nüüd, kui õues on täielik vaikus, ei tule mul enam und ja passin ööd läbi aknal, sest närib ju teadmatus, mis seal all vaikuses saladuskatte all toimub,“ kurdab Toomas.

Lugu jätkub peale ahvatlevaid kommertsteateid.

„Sättisin varem alati ka oma tööleminekud tänavalt kostuva lärmi järgi – kui ikka saabus vaikus, siis tähendas see, et peod on läbi, viimased joodikud ka koju läinud ja mul on aeg ärgata ning tööle minna – nüüd see looduslik kell enam ei tööta,“ on Toomas nördinud.

„Ja see värske õhu lõhn, mis vanalinnas nüüd on? See pole minu vanalinn, ma ei tunne seda enam ära –autodel on klaasid terved, seintel pole okse- ega uriinijälgi, tänavatel pole klaasikilde ega konisid! Mis kuradi vanalinn see enam on?“

Vanalinna elaniku Tarmo sõnul pole ta juba nädalaid kordagi okseloiku astunud ja see teeb talle suurt muret. (foto: Tarmo erakogu kriisieelsest ajast)

Häiritud ka teised elanikud

„Kõik ju teavad, et kui lapsed oma toas mängivad ja lärmavad, siis on vähe põhjust muretsemiseks,“ kommenteeris ka teine vanalinna elanik, 39-aastane Mare.

„Põhjust muretsemiseks on alles siis, kui lastetoas saabub vaikus. Vot täpselt sama tunne on meil praegu vanalinnas,“ selgitab Mare.

„Asi on läinud nii kaugele, et ma joodan oma mehe iga õhtu täis ja saadan ta ööseks meie ja naabrite maja ette ringi kondama ja potte ja panne kokku peksma, et lärm ei ununeks ja naabrid ning mina magada saaksime,“ sõnas Mare.

„Aga kogu see pidev joomine, tänaval seintele kusemine ja oksendamine on mu mehe nii ära kurnanud, et ma ei tea, kaua ta seda poolvabatahtlikku teenust veel ümbruskonnale suudab pakkuda,“ muretseb Mare.

„Ja kõige hullem on, et kedagi ei huvita – ei linnavalitsust ega riiki. Aga meie ei saa ju ilma selle lärmita magada rahulikult?“ laiutab Mare nõutult käsi.

Hea lugeja! Kas vähemalt Tallinna vanalinnas võiks pidu ja trall jätkuda, et sealsed elanikud saaksid lõpuks natukenegi rahulikku und magada? Või on Sul mingi parem lahendus välja pakkuda, kuidas seda akuutset probleemi lahendada? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (2)

 • Urmas

  8. apr. 2020 - 06:21

  Ma arvan et mòni sibi, kel pole sitapùtti kusagile tùhjendada vòiks kraani lahti keerata kusagil seal.

  Vasta
 • Matilda Pärituul

  10. apr. 2020 - 14:03

  Käisin just öises vanalinnas ja keegi märganud mind. Äärmiselt ebameeldiv kogemus. Isegi kalmistul on ägedam ööelu kui vanalinnas!

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles