Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Traumapunktid paluvad luumurdudega patsientide vaigistamiseks seksilelusõprade abi

Just taolistest vahenditest on praegu traumapunktides suur puudus, et järjekorras oigavaid patsiente vaigistada.
jagamist

Libedusega kukkunud ja viga saanud inimesi saabub üle Eesti traumapunktidesse üha juurde. Ootejärjekorrad on pikad ja nüüd paluvad traumapunktid seksilelusõpradelt annetusi vigastatute vaigistamiseks.

Viimastel päevadel on Eesti muutunud üheks suureks uisuväljaks ning õues ringi ruttavaid inimesi langeb siiani nagu loogu, mis tähendab traumapunktide jaoks tohutut töökoormust.

Traumapunktid vajavad inimeste abi

„Me saame kõigi luumurdudega ilusti hakkama aga probleem on hetkel just ootesaalides, kus järjekorras ootavad patsiendid uluvad valust, segades nii vaikides kannatajaid kui ka kiirabiarstide tööd,“ märkis Ida-Tallinna haigla traumapunkti valvearst Margus Paemurd.

„Kutsume üles häid Eesti inimesi kaevuma oma sahtlisügavustesse ja puhuma tolmu oma seksimänguasjadelt – eriti just sellistelt vahenditelt, millega saab inimese suu ajutiselt kinni toppida,“ütles mees.

“Me saame aru, et see lahendus võib kõrvaltvaatajale tunduda pisut ekstreemne aga kui järjekorras karjuvad 20 luumurdudega patsienti, et just nemad peavad esimesena ravi saama, siis on selles keskkonnas võimatu töötada. Igaüks arvab, et tema luumurd on kõige hullem ja teda tuleks esimesena vastu võtta aga mingi austus peab ka teiste inimeste luumurdude vastu olema,” märkis valvearst.

„Meil on tegelikult puudus igasugustest vahenditest, millega patsiente vaikima sundida – lisaks vastavatele seksimänguasjadele võib meile tuua ka näiteks toruteipi. Ka sellega saab edukalt ootel olevad patsiendid vaigistada,“ märkis valvearst.

Vasakpoolsel pildil on Kadi (31), kes kukkus õnnetult täna hommikul. Haigla peaarst leidis isiklikest varudest tema vaigistamiseks vahendid. Parempoolsel pildil on tööle rutanud Jaanus (28), kelle vaigistamiseks tuli kasutada haigla remondimehe Anatoli toruteipi.

„Me kasutasime seni haigla remondimehe Anatoli tööriistakastist leitud kraami aga ta sai sellest teada ja oli väga pahane, et me kogu tema toruteibi varu ära kasutasime. Ütleme nii, et ta palus meil mitte just kõige viisakamalt leida muud vahendid patsientide vaigistamiseks,“ naeris Paemurd.

Ilmaprognoos lubab luumurde terveks nädalaks

Ilmaprognoos ei luba käesolevaks nädalaks midagi rõõmustavad – päeval püsib terve nädala kerge plusskraad ja öösel kerge miinuskraad, mis tähendab, et rasked jääolud meie teedel ja tänavatel jätkuvad.

Traumapunkti oodatakse eelkõige tagasihoidlikke vaikseid patsiente

Kuna luumurde on palju, võib ooteaeg traumapunktis küündida 3-4 tunnini. Kiirabiarstid paluvad traumapunkti pöörduda ainult siis kui on kindel luumurru kahtlus ja ollakse iseloomult vaikne inimene.

„Inimestel, kes on oma loomult lärmakad ja suured kaeblejad ning kellel otsest luumurru kahtlust pole, soovitame minna koju,“ lisas valvearst.

Just nendest patsiente vaigistavatest vahenditest on hetkel haiglatel kõige suurem puudus.

NB! Kõigil seksilelu sõpradel, kes tunnevad nüüd, et võiksid kuidagi traumapunkte nende suures hädas aidata, palutakse tuua patsiente vaigistada võimaldavad seksilelud kas siis otse traumapunkti või jätta need haiglate registratuuri. Annetuse peale tuleks kirjutada silt: „Annetus libeduseohvrite vaigistamiseks!“

„Headel annetajatel pole vaja muretseda vahendite puhtaks pesemise pärast – kui meil midagi siin lademetes on, siis on see tehniline piiritus. Ja sellega saame me niikuinii kõik lelud ise ära desinfitseeritud,“ lubas valvearst Peamurd.

SEOTUD LOOD:

Traumapunktide kirurgid: aitäh kõigile jääl kukkujatele aga rohkem pole luumurde hetkel juurde vaja

10 soovitust, kuidas tänavatel libedaga hakkama saada (ja ellu jääda!)

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles