Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

TTJA hakkab tänasest otsima koolide ventilatsiooniseadmetesse ununenud õpetajaid

Kontaktõpe on koolides taastatud aga hulk õpetajaid on endiselt kadunud.
jagamist

Alatest tänasest on kontaktõpe lubatud kõikides Eestimaa koolides: Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) paneb sel puhul südamele, et õppetöö normaalseks taastamiseks tuleb kõigepealt üles leida koolide ventilatsiooniseadmetesse ununenud õpetajad.

TTJA sõnul jäi koduõppele mineku perioodil üle Eesti koolides kadunuks ca 25% õpetajatest.

Õpetajatele ei pööratud tähelepanu

„Kui koolid läksid möödunud aastal valitsuse korraldusel distantsõppele, siis oli palju kisa ja kära õpilaste ja nende vanemate teemal – kuidas kodus hakkama saadakse, kas kõigil on ikka arvutid ja internet ja nii edasi,“ märkis TTJA esindaja.

„Kuid mitte keegi ei pööranud tähelepanu õpetajatele, kes jäeti täiesti unarusse,“ selgitas ta.

„Ühel hetkel aetii kõik lapsed koduõppele ja koolimajade uksed pandi kinni. Mitte keegi ei lugenud üle, kas ka kõik õpetajad said koolimajadest tookord välja,“ sõnas Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti esindaja.

See matemaatikaõpetaja leiti täna hommikul täie elu ja tervise juures Tartus Hugo Treffneri Gümnaasiumi ventilatsioonist ning lasti vabadusse.

Kadunud on paljud

Alates tänasest on kontaktõpe lubatud kõikides Eestimaa koolides ja alles nüüd hakati ka õpetajaid üle lugema.

„Meile teadaolevalt on koolid andnud Haridus-ja Teadusministeeriumile teada, et ca 25% õpetajatest on endiselt kadunud ja on tugev alus kahtlustada, et nad võivad olla siiani peidus koolimajade ventilatsioonisüsteemides,“ sõnas TTJA esindaja.

„Et õppetöö saaks nüüd taas normaalselt alata ja iga klassi ees seisaksid ka õpetajad, palubki Tarbijakaitse ja Järelevalve Amet koolidel ja haridusasutustel kontrollida oma ventilatsioonisüsteeme, et leida sealt üles siiani kadunud õpetajad.

“Seepärast oleme koostöös Tallinna Tehnikaülikooli ja Riigi Kinnisvara AS-iga kokku pannud teabelehe koolidele ja haridusasutustele ning ka koolipidajatele, kuidas otsida koolides põhjalikult läbi ventilatsioonisüsteeme ning tuua õpetajad sealt tagasi turvalisse koolikeskkonda,” selgitas TTJA esindaja.

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles