Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

USKUMATU! Põltsamaal nähti täna pärastlõunal päikest!

Lugeja saadetud foto läbi sitase klaasi Põltsamaal ootamatult taevasse ilmunud päikesest.
jagamist

Täiesti senikuulmatu lugu leidis aset täna pärastlõunal Põltsamaal kui ca kella 14.03 paiku ilmus järsku pilvede vahelt välja päike, viies šokiseisundisse mitmed sündmust tunnistanud kohalikud ja läbisõitjad.

„Kobasin kodus pimeduses nagu ikka praegusel aastaajal teen kui järsku lõi mul silme eest nii valgeks, et ma arvasin, et ufod on hoovi peal. See pole ebatavaline siinkandis. Silmipimestavalt ere valgus tungis tuppa sealt, kust seda pole tulnud juba kuid ehk siis aknast,“ rääkis Põltsamaa kohalik mees Toivo.

„Õnneks oli mul keevitusmask käepärast ja kui selle sain ette, siis roomasin ettevaatlikult õue. Avanenud vaatepilt pani vere tarretama – taevas pilvede vahelt vahtis päike vastu mulle,“ ütles Toivo. „Praegusel aastaajal! Püha jummel!“

Päike tuli eikusagilt

Teine kohalik elanik, 78-aastane ilmavaatlushuviline Eduard märkis, et sel aastal nähti päikest viimati Põltsamaal 18.septembril. „Pärast seda on olnud praktiliselt kottpime või siis ma ise ei näe enam nii hästi,“ arvas Eduard.

„Toimetasin mina lauda all kui see juhtus. Loomad hakkasid järsku sihitult ringi rapsima ja pööritasid silmi laudaakna suunas – ei saanud vaesed loomakesedki aru, mis imelik asi see aknast sisse pressib. Jooksin siis kohe välja ja oleksin nagu vastu seina jooksnud õues – niivõrd ere valgus peatas mind koheselt,“ rääkis Eduard. „Sain kohe aru, et midagi erakordset on toimumas ja tormasin tuppa oma fotokaamera järele, ka teised Põltsamaa elanikud olid kõik õue kogunenud ilmaimet vaatama,“ kirjeldas Eduard.

Sündmust pealt näinud möödasõitja foto pilve tagant piiluvast päikesest. Selle pildi tegija keeras oma auto üle katuse suurest šokist kui päike tervenisti välja tuli.

Kahjuks said ka inimesed viga

Põltsamaa vallavanem Tiit Tarvesoo sõnul ei möödunud kogu 14-minutit kestnud imelaadne juhtum kahjuks kõigile vigastusteta – kraavi sõitsid mitmed Põltsamaad läbinud autod, kelle juhid ei tulnud oma sõiduki juhtimisega enam toime. Mulle teadaolevalt viidi Tartu haiglasse ka kaks kohalikku elanikku, kes päikest nähes ei uskunud oma silmi ja kraapisid need sealsamas silmakoobastest välja. Mõnedel teistel kohalikel jooksid silmad kergevalt verd,“ märkis vallavanem Tarvesoo.

Miks päike täna pärastlõunal just Põltsamaad tabas ja mis on selle juhtumi pikemad tagajärjed, ei oska hetkel veel keegi öelda.  Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudi (EMHI) vanemteadur Pille Pilve sõnul võis antud juhtumi näol olla tegemist mingisuguse looduse seninägematu vingerpussiga, kuid temagi oli toimunust kuuldes väga üllatunud.

„Viimati tuli päike jõulude ajal taevas nähtavale 1976.aastal, kui Mustvees ilmus see järsku keset päeva taevasse ja kadus sama kiiresti, jättes endast maha hunniku laipu. Inimesed surid lihtsalt kohapeal ülisuurde D-vitamiini üledoosi,“ selgitas Pilv.

Praeguseks on suurem šokk Põltsamaal läbi ja ka viimased juhtumi ajal poode rüüstama asunud hullunud kohalikud viidud politseisse maha rahunema.

Kindel on see, et juhtunust räägitakse Põltsamaal veel aastaid – see on asi, mis niisama ei unune.

1 kommentaar

  • Jüri Rattas

    26. dets. 2018 - 17:10

    Tänan teid,et märkasite. Mul on väga hea meel, et te ise sellest kirjutate, kuna mul oli juba enne teie kirjutamist tunne, et see teema on hetkel midagi sellist, mis Põltsamaal on vaja selgeks rääkida. Võin teile lubada, et antud loo lahendus on hetkel olemas ning ootab , kuid kinnitan siinkohal, et lahendus ei ole enam ka pilvede taga ja tõsi,Tõsi on ka see, et päike, mis täna pärastlõunal just Põltsamaad tabas ja mis on selle juhtumi pikemad tagajärjed, ei oska hetkel veel keegi öelda.Aga Eestimaa rahvad on väga selgelt oma toetuse andnud Keskerakonnale ja sellega siis ka mulle. Ma kindlasti ei tea kõiki vastuseid, aga ma püüan oma teadmiste ja tarkuse põhjal edasi anda nii palju kui ma suudan. Ma tean, et seda on tõsiselt arutatud Põltsamaal ja erinevate Eesti ekspertide poolt, aga mulle tundub, et siin on raske täpsemalt midagi öelda, sest mina pole neid analüüse teinud. Tänaseks, kuna see juhtum ei ole veel tegelikult niisama ununenud., siis ei ole mõtet öelda ühtegi vastust. aga Tõsi on,et ,tänavused valged jõulud on ka minu teene. Kõlab ju targalt !

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis on Sinu arvates Eesti kõige põletavam probleem aastal 2023?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles