Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

UUDISPOMM: õues on ikka kuradi külm praegu!

Õues on külm. Juba seda pilti vaadates tulevad külmavärinad peale.
jagamist

Veel eile õhtul läksid inimesed magama teadmisega, et järgnev päev ei tule mingit moodi erinev eilsest. Täna hommikul ärgates tabas aga paljusid eestlasi üllatus – meie laiuskraadidele mitteomaselt paukus hommikul õues pakane.

„Astusin hommikul palja tilliga oma koduhoovi ja hakkasin oma põit tühjendama, nagu ikka ma hommikuti teen. Järsku tundsin, et midagi on valesti – sisse lõi kerge valu ja kuulda oli kõva praginat. Vaatasin siis alla ja nägin, et kusi oli ära külmanud kollaseks jääpurikaks. Murdsin selle küljest ära ja jooksin ruttu tuppa peitu. Alles siis oli mul aega kraadiklaasi ka vaadata, mis näitas -27 kraadi. Püha jummel, meil Eestis nii külm?“ imestas Pajupea külamees Juhan Mõtsnik.

“Hea, et õigel ajal õuest tuppa tulema sain, kurat teab, mis veel küljest ära murdunud oleks kui seal kauem passinud oleksin,” lisas Mõtsnik.

Sama külm oli ka Pilgaste kandis

„Mul on hommikuti alati komme minna õue ja natuke koertega mängida. Nad on terve öö toas maganud ja mullegi on see hommikuvõimlemise eest. Täna läksime koertega õue kella 7 ajal ja ma oleks pidanud juba siis aru saama, et midagi on valesti, kui üks koertest hakkas haledalt kiunuma ja puges saba jalge vahel tuppa tagasi. Teisele koerale viskasin ma palli kõrgele õhku ja nii kui ta sellele järgi hüppas, sinnasamma õhku ta ära ka külmus,“ rääkis Pilgaste mees Ants Juhan.

„Kastsin siis ämma toas veega üle ja käskisin tal õue minna ilmaimet ehk õhus rippuvat koera kaema aga ega need ämmad nii lollid ka pole. Ajas teine uksel sõrad vastu ja põgenes ruttu ahju peale tagasi,“ kurtis Ants Juhan.

Igal pool Eestis siiski nii külm pole

Kella kuue ajal hommikul oli Pajupeal külma 27,6 ja Pilgastes 26,4 kraadi. Keilas näitas kraadiklaas 25,6 ja Otepääl 25,4 kraadi külma, selgub ilmateenistuse vaatlusandmetest.

Väike-Maarjas oli külma 24,1, külmapealinnas Jõgeval 23,6, Türil 21,8, Tartus 19,6, Tallinnas Harkus 17,1 ja Pirital 16,4 kraadi. Kihnus oli külma 7,7 ja Sõrves ainult 2,7 kraadi.

Sõrves võeti täna hommikul veel kartuleid

„Me hommikul uudistest kuulsime jah, et mandril paugub pakane aga ega see asi meid kuidagi ei sega. Kell 5 olid loomad talitatud ja kella 6 ajal olime vanamehega juba põlla pääl, võtsime veel viimased kartulid üles enne talve tulekut. Ei tea, kas see pakane meile ka kunagi jõuab, tahaks natuke puhata küll ja nautida karget talveilma,“ rääkis Sõrve põliselanik Virve Kalleste.

Riigi ilmateenistuse teatel annab pakane õhtuks järgi ja homme on juba oodata sulailma. Niipalju siis külmast talvest selleks korraks.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Sina oled juba selle paki, mida sa ei tellinud, pakiautomaadist ära toonud?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles