Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Varro Vooglaid on Rakvere jõulupuu peale vihane: järjekordne näide räigest homopropagandast

Varro Vooglaiul võttis Rakvere tänavuse jõulupuu nägemine ihu veidralt kihelema.
jagamist

Varro Vooglaid ei pea seniseid erilisi Rakvere keskväljaku jõulupuid heaks traditsiooniks. Ta leiab, et kuuse asendamine suure dildoga on modernistide püüd moonutada ning kõrvaldada vanu kultuurilisi tavasid, mida inimesed kalliks peavad.

„Selline lähenemine ei peegelda soovi tähistada rahulikult, kaunilt ja põlvkondade järjepidevust austavalt jõulupühi – pigem peegeldab see nn kunstnike nartsissistlikku soovi eksponeerida oma isikut, oma perversset mõttemaailma ja saada teiste tundeid riivates odavat tähelepanu,“ on mees pettunud.

Varro Vooglaiu sõnul on raske mõista, miks peaks keegi tahtma moonutada ilusat ja südamlikku traditsiooni – jõulupuu püstitamist linna keskväljakule.

Dildopuu lõhestab ühiskonda

Tema arvates on sellisel püüdlusel ideoloogiline tagamaa. Selle eesmärk on seada kahtluse alla ehk kõigutada ja kukutada seda, mis on inimeste teadvuses olnud kindel, loomulik, ilus, hea ja ühtesiduv. Meie ühiskonnas pidi selline käitumine juba tavaline olema.

„Rakvere on niisuguste eksperimentidega viimasel ajal eriliselt silma paistnud ning on kõnekas, et jõulupuu asendamist erinevate monstrumitega on vedanud eest ja õigustanud sama seltskond – teiste hulgas Rakvere liberaalist pastor Tauno Toompuu –, kelle initsiatiivil võideldakse maksumaksjate raha eraldamise eest linnas toimuva homofilimide festivali läbiviimiseks,“ ütleb Vooglaid.

Ta peab kõnekaks ka asjaolu, et modernset kuuske õigustatakse mujalt maailmast pälvitava tähelepanuga.

„Muidugi on traditsioonide ja tavade suhtes lugupidamatute sammudega lihtne tähelepanu pälvida, aga avalik võim peaks oma otsustes lähtuma siiski mitte sellest, mida teiste maade vasakpoolsed ringkonnad ühest või teisest asjast arvavad, vaid pigem sellest, millised on linnaelanike ootused ja soovid.

Oma aeda pane püsti mida tahad

See, kui keegi soovib oma aeda laduda näiteks vanadest akendest omanäolist „jõulupuud“, peaks olema igaühe vaba voli. Aga sellise monstrumi püstitamist linna peaväljakule jõulupuu asemele ei saa keegi nõuda, just nagu on täiesti vale nimetada linnavõimu soovimatust niisugust aktsiooni rahastada kunstivabaduse ahistamiseks või millegi ärakeelamiseks,“ on Varro Vooglaid veendunud.

“Kui eelnevate jõulupuude osas võiks isegi silma kinni pigistada, siis see viimane riistapuu on küll ületanud igasugused piirid!” väidab mees.

Dildopuu nägemine muudab lapsed homoks

“Kuidas teie kujutate ette seda, et kõnnite perega ilusal pühapäevasel päeval kirikust koju ja siis näete suurt meheriista keset peaväljakut, millel ehted küljes. Kuidas te seda oma lastele seletate nii, et nad sealsamas homodeks ei muutu?” küsis Vooglaid.

“Vasakpoolsetele aktivistidele peab millalgi kohale jõudma, et see, kui nad ei saa oma kunsti pähe esitatud ideoloogilisi projekte ellu viia kõigi teiste raha eest, ei ole nende kodanikuõiguste ahistamine,“ leiab Vooglaid.

“Aga kui nüüd ausalt öelda, siis võttis esimest korda selle jõulupuu nägemine ihu veidralt sügelema küll,”lisas Vooglaid lõpetuseks.

Kommentaarid (5)

 • mutt

  2. dets. 2018 - 06:33

  hoiatus!
  kõik, kes seda uudist loevad, on ilmselt juba homod. Ka naissoost homod, see on veel eriti imelikl. Pange parem kohe silmad kinni.

  Vasta
 • t6-ex

  3. dets. 2018 - 18:11

  Verdammt, mutt 🙁 Miks sa ei pannud hoiatust uudise ette, mida nüüd lugeda, et tagasi ekresse saaks?

  Vasta
 • Silja Valdner

  4. dets. 2018 - 08:47

  Mis südames – see meelel , mis meelel – see keelel , mis keelel – see sealt välja paisatakse!

  Vasta
 • Silja Valdner

  4. dets. 2018 - 08:49

  Lisaksin, Eesti Vabariik vajab kombluspolitseid, viimane aeg on midagi ette võtta pealetungiva labasusega.

  Vasta
  • muutus

   4. dets. 2018 - 22:00

   Kas hakkame sõnavabadust piirama?

   Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles