Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Libedate tänavatega hädas Tallinna linnavalitsus tellis appi Sahara liiva

Tallinn värvub täna Sahara liivast kollakspruuniks - kõik ikka selleks, et jalakäijatel turvaline kõndida oleks.
jagamist

Tallinna linnavalitsus, kes on viimastel nädalatel olnud korduvalt kriitika sihtmärgiks, on lõpuks ometi võtnud libedusega ette ka midagi konkreetset: Saharast telliti liiv, mille esimene partii peaks siia jõudma täna.

Suurt pahameelt tekitas abilinnapea Kalle Klandorfi ütlus, et kui eakad ei suuda Tallinna kõnniteedel käia, peaksid nad omale takso tellima. Tallinna linnavolikogus opositsioonis istuvad erakonnad näitasid haruldast üksmeelt ja alustasid Klandorfi suhtes umbusaldamise protsessi, mis siiski läbi ei läinud.

Konkreetsed sammud

On siiski näha, et kogu see kriitika Tallinna linnavalitsuse suunas, mis seotud kergliiklusteede kehva hooldusega, on lõpuks tulemusi andnud ning astudu on konkreetseid samme, et probleem lahendada.

„Kuigi esmaspäeval oli suur osa Tallinna kõnniteid ootamatu külma ja sellele järgnenud sula tõttu libedad, ei pea Tallinna elanikud enam kaua kannatama,“ märkis abilinnapea Kalle Klandorf.

„Nimelt on Tallinna linn tellinud Eesti kohale Sahara kõrbe liiva, mis peaks libeduse olematuks muutma,“ hindab abilinnapea.

Jõuab juba täna kohale

Sünoptik Taimi Paljaku sõnul jõuab linnvalitsuse tellitud liiv Eesti kohale kella 11 ja 14 vahel. Linnavalitsus kommenteeris antud otsust sellega, et tegemist on nende esimese sammuga liikumaks jalakäijasõbralikuma linnaruumi suunas.

„Ühtlasi plaanib Tallinna linn küsida kompensatsiooni kõigilt teistelt Eesti omavalitsustelt, kes mahalangevast liivast kasu saavad,“ kommenteeris Klandorf.

„Meie tellisime, meie maksime – loomulikult peavad teised selle eest ka tasu maksma,“ lisas Klandorf.

Omavalitsusi plaanitakse Klandorfi sõnul survestada läbi tasuta korterite pakkumise uutele elanikele, mis omakorda kiirendaks muude omavalitsuste tühjenemise tempot ja tõstaks ühtlasi Tallinna maksutulu. Kortereid ei hakata pakkuma, kui muud omavalitsused on kompenseerimisega nõus.

“Kes nüüd oma tööga ei tegele, ah?” küsis Klandorf rinda kummi ajades.

Sahara liivaga käis tutvumas püstolreporter Jaak Valgekrae.

SEOTUD LOOD:

Allergikud rõõmustavad: Saharast Eestisse jõudnud liivatolm on hea vaheldus kohalikele tolmudele

10 soovitust, kuidas tänavatel libedaga hakkama saada (ja ellu jääda!)

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

Kommentaarid (3)

 • Alma

  23. veebr. 2021 - 12:04

  Nagunii transport on tasuta, aga maksuamet peaks tollimaksule tähelepanu pöörama!
  Maksud olgu makstud!!!

  Vasta
 • Kapten Schults

  23. veebr. 2021 - 12:39

  Ega meil siin imedesse ei usuta juba ammu. Puhas bluff, et liiv saabub Eestisse tuule jõul. Kes tahavad teada, kuidas asjad tegelikult käivad, see mingu pärast lõunat Tallinna sadamasse. Avanevat pilti võiks vaatleja hiljem kirjeldada umbes nii, et reidil seisvast laevast “Silver Star” astub maha suurem hulk mustanahalisi reisijad, kel igaühel seljas kott Sahara liivaga. Veidi eemal seisvad kohalikud ametnikud üritavad energiliselt külalistele selgitada millisesse Tallinna linnaosasse konkreetne kotitäis maha puistata. Et kõik oleks veelgi selgem jagab Taimi Paljak tulijatele kätte ka ilmakaardid, kus kõik neli vajalikku suunda kenasti peal.
  Aga juba samal õhtul siseneb kodanik Paljak ETV stuudiosse ja seletab seal pikalt-laialt maast laeni kaardi ees, mis värk ilmaga oli.
  Ja väga paljud jäävad teda, nagu ikka, uskumagi.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles