Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

VÄRSKE UURING: kes pakirobotit nähes ei ütle, et näe, pakirobot, tõenäoliselt psühhopaat

jagamist

Peab olema puhta pime või silmaklappidega kodanik, et mitte märgata Tallinnas ringivuravaid või ülekäiguraja ees isegi pensionäridest kannatlikumalt ootavaid pakiroboteid. Värske uuring paljastabki, et need, kes pakirobotit nähes ei ütle, et näe, pakirobot, on tõenäoliselt psühhopaadid.

Selleteemalise uuringu viisid läbi Tallinna Ülikooli sotsiopaatide uuringukeskuse teadlased.

Üllatavad tulemused

“Kokku küsitlesime üle 10 000 inimese ja palusime neil reageerida fotodele ja videodele, kus pakirobot pusib mööda tänavaid edasi liikuda,” kommenteeris uuringut läbi viinud teadlane Tarmo Kett.

“Võime öelda, et julgelt 93% reageeris kohe ning hüüatas, et näe, pakirobot,” sõnas ta.

“Nüüd siis jõuamegi nende 7% juurde, kes seda mingil põhjusel ei teinud. Just need võtsime me eraldi luubi alla ning just sealt tulid kõige üllatavamad tulemused,” märkis Kett.

Pakirobot puhkehetkel.

Psühhopaadid

“Kui palusime sellel 7%-il teha lisaks juurde veel vaimsed testid, selguski ruttu, et seal asjad ikka päris korras pole.”

“Ehk siis hästi lihtsustatult võime öelda, et nende 7% hulgas, kes ei hüüatanud pakirobotit nähes, et näe, pakirobot, olid kõik psühhopaadid.”

“Kui me neile tulemused avaldasime, läks muidugi põrgu lahti – kes hüüdis, et tema tegi seda oma peas (kutsus pakirobotit, et näe pakirobot, toim), kes väitis, et tal oli just siis suu kinni õmmeldud mingil põhjusel, kes hüppas lihtsalt aknast välja ja paar tükki olid sellised, kes ütlesid, et identifitseerivad end ise pakirobotitena ja seega ei näinud vajadust oma kolleege nähes midagi öelda,” kommenteeris uuringu läbiviija.

“Ehk siis kui järgmine kord olete kellegiga koos ja näete pakirobotit ja ta ei hüüa, et näe, pakirobot, võite olla üsna kindlad, et teie kaaslane on psühhopaat,” märkis teadur. “Kui te ise ka ei hüüa, siis on mul teile halbu uudiseid,” lisas ta.

SEOTUD LOOD:

UURING: need, kes tee ääres lehmi märgates ei hüüa „Lehmad!“, on suure tõenäosusega psühhopaadid

Teadlased tegid kindlaks: need, kes jõulukalendrit kohe tühjaks ei söö, tõenäoliselt psühhopaadid

SA EI TEA, MIDA TEHA OMA VÄLJAVÕETUD PENSIRAHAGA? MEIE TEAME: toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist! Kliki siia!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles